НОВИНИ

23.01.2006 | Українці позитивно оцінюють дії влади у вирішенні “газової” проблеми
Джерело - ProEUROPA

Громадяни України позитивно оцінюють дії влади у вирішенні газової проблеми з Росією і не підтримують радикальних дій щодо газової угоди, які пропонують окремі політичні сили.
 
Як передає УНІАН, про це повідомив на прес-конференції директор Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, радник Президента Юрій Рубан, презентуючи дані соціологічного дослідження щодо сприйняття українцями “газової угоди”, проведеного за ініціативою Інституту стратегічних досліджень.
 
Дослідження проводилось 15 січня цього року. Всього було опитано 8 тис. респондентів у 8 обласних центрах та Києві.
 
“Респонденти проявили здоровий глузд, спокій, поміркованість, зберегли людську гідність, здатність робити висновки і жити власним розумом”, - зазначив Ю.Рубан.
 
На запитання про основні причини газового конфлікту 29,9% респондентів відповіли, що це бажання Росії вплинути на результат майбутніх парламентських виборів, 25,4% опитаних вважають, що це бажання Росії отримати більше грошей на газ, 24% - бажання Росії отримати контроль над газотранспортною системою України, 23,8% - що це бажання Росії покарати Україну за незалежну політику.
 
Водночас 22,4% респондентів з цього приводу висловили думку, що це не правильна позиція керівництва України в ході переговорів, 11,8% - вважають, що основною причиною газового конфлікту є небажання України платити справедливу ціну на газ, 10,1% - вважають, що це бажання України отримати більше грошей за транзит газу.
 
При цьому у Львові основною причиною газового конфлікту вважають бажання Росії вплинути на результати майбутніх парламентських виборів 52,9% опитаних, в Донецьку – 29%.
 
Відповідаючи на запитання, чим закінчилися переговори України з Росією з газового конфлікту, 38,6% вважають, що тимчасовим перемир’ям, 24,7% - досягненням розумного компромісу, 22,5% - поразкою України, 7% - перемогою України.
 
Крім цього, за даними соцопитування, 54,2% респондентів вважають неминучим перехід на ринкові ціни на газ незалежно від того, який уряд при владі. Негативно відповіли на це запитання 31,6%.
 
На запитання, чи змінилося ставлення їх до Росії після газового конфлікту, 41,7% опитаних відповіли, що ставилися і зараз ставляться до Росії добре, 26,2% - зазначили, що ставилися добре, а зараз гірше, 18,5% - зазначили, що ставилися погано і зараз так само, 4,2% - ставилися погано, а зараз краще.
 
Що стосується того, чи повинна Україна у зв’язку із вимогою Росії перейти на світові ціни на газ також перейти на світові ціни у всіх інших питаннях, наприклад, в оплаті оренди російським Чорноморським Флотом бази в Севастополі, 58,1% відповіли «так», 27,4% - «ні».
 
Крім цього, 41,2% опитаних вважають, що укладені газові угоди мають бути переглянуті у вигідний для України момент, 28,5% - вважають, що газові угоди мають залишатися у силі якомога довше, 17,9% - вважають, що угоди мають бути негайно розірвані.
 
Крім того, відповідаючи на запитання, чи підтримують вони рішення Верховної Ради про відставку уряду Юрія Єханурова, 45% опитаних зазначили, що ні, 38,2% підтримують.
 
Як зазначив на прес-конференції радник Інституту стратегічних досліджень, доктор соціологічних наук Олександр Стогній, опитування проводилося на вулиці, і тому похибка не обраховувалась.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект