НОВИНИ

20.01.2006 | Європейський парламент вирішив проявити впертість
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Цими днями Європарламент відхилив одразу два важливих документи - бюджет на наступні п”ять років та директиву про лібералізацію діяльності європейських портів. Німецька газета KÖLNISCHE RUNDSCHAU з цього приводу пише:

Вето вважається найгострішим інструментом, який може застосовувати Європейський Парламент. В середу законодавча гілка європейської влади, яку нерідко недооцінюють, двічі висловила свою незгоду виконавчій – щодо здобутого у тяжких дебатах на грудневій зустрічі голів урядів компромісу про майбутній розподіл фінансів у Євросоюзі та щодо нової директиви Єврокомісії про лібералізацію діяльності портів. Хоча ці дві теми абсолютно різні, в обґрунтуванні їхнього несхвалення використано тісно пов’язані між собою аргументи. (...) , - зауважує KÖLNISCHE RUNDSCHAU.

З європарламентарями певною мірою погоджується газета WESTFÄLISCHE RUNDSCHAU:

Європейський парламент вирішив проявити впертість. Його депутати відхилили з такими потугами випрацюваний компроміс щодо бюджету ЄС. Право останнього слова в цьому питанні за Європарламентом. І він скористався цим правом. При цьому аргументи парламентарів здаються справді вагомими. Європейцям дійсно в грудні не вдалося досягти великого прориву у фінансовій суперечці. Порівняно з гігантськими завданнями, які належить вирішувати Євросоюзу, його бюджет виглядає мізерно. І все ж у досягнутому 25 країнами компромісі неможливо змінити жодної деталі, не ризикуючи при цьому зруйнувати його, - вважає WESTFÄLISCHE RUNDSCHAU.

Австрійська газета DER STANDARD коментує становище, в якому опинився канцлер Австрії Вольфґанґ Шюссель - лідер країни, що нині головує в Євросоюзі:

Вольфґанґ Шюссель, вочевидь, докладно вивчив спосіб керівництва своїх двох попередників, що головували в Раді ЄС, і вирішив, що піде іншим шляхом. (...) Утім, як засвідчила реакція Європарламенту, депутати, що лише кількома секундами оплесків „нагородили” вступну програмну промову Шюсселя, не впали від його слів в ажіотаж і тверезо проголосували одразу проти двох важливих пунктів. (...) Утім, недостатньо виправдовуватися лише скепсисом громадян ЄС. Необхідно давати також чіткі відповіді та пропозиції щодо виправлення помилок та дефіцитів на рівні ЄС, - зазначає DER STANDARD.

Газета DEISTER- UND WESERZЕITUNG звертає увагу на такий аспект:

Тепер усі, хто взяв участь у виборах до Європарламенту 13 червня 2004 року, знають, для чого це було потрібно. Європейський парламент проголосував проти, бо національні суперечки нічого не приносять. Адже великі проблеми - як-от ринок праці, довкілля чи зовнішня політика - можна вирішити лише спільними зусиллями. А утримувати ЄС у тісних фінансових рамках - попри його розширення та зростаючі завдання - є безглуздо, - переконана DEISTER- UND WESERZЕITUNG.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект