НОВИНИ

20.01.2006 | США вважають, що Європа згодувала російському газу українську демократію
Джерело - Українська правда

Європа "була і донині залишається куди більш зацікавленою в російському природному газі, ніж в українській демократії".

Таку думку висловила "The New York Times" у своїй редакційній статті.

"Під час української так званої "Помаранчевої революції" багато хто на Заході бачили в Україні в основному те, що хотіли бачити: народ, що піднявся проти корупції, маніпульованої політики і грубого російського тиску заради того, щоб піти назустріч демократії, вільним ринкам і Заходу", - йдеться в статті.

"Ющенко, що пережив підлий замах на своє життя, і його неодмінний супутник, Юлія Тимошенко, були зірками цієї революції. Російський президент Володимир Путін був тим лиходієм, що замислював позбавити український народ свободи", - пишуть редактори.

На їхню думку, "чого Захід волів не помічати, так це, що Ющенко в більшій мері технократ, ніж вождь, і що Тимошенко була в кращому випадку тактичним союзником, чиї підозрілі статки і популістська політика обов'язково повинні були увійти в конфлікт із наполегливим прагматизмом Ющенка".

"Багато хто на Заході вирішили не зважати на той факт, що Україна, подібно більшості інших колишніх радянських республік, залишається тісно переплетеною з Росією та іншими республіками", - зазначається в статті.

"В Україні половина жителів як і раніше тісно ототожнює себе з Росією як етнічно, так і духовно. А тому було наївним думати, що Ющенко може самотужки перевести Україну на західну орбіту", - додається в матеріалі.

На думку редакторів, "після 15 років процес демонтажу радянської держави усе ще не завершено, а політика усе ще в основному залишається неприкритою боротьбою за владу, у якій беруть участь незліченні гравці і союзи".

"В Україні тисячі кандидатів і 45 партій ведуть запеклу боротьбу за 450 місць у Верховній Раді. Типово і передбачувано, що нинішні депутати накинулися на Ющенка за те, що їх змусили погодитися на збільшені вдвічі ціни на російський природний газ", - йдеться в статті.

"Як це не дивно, але Путін домагається того, що не вдалося Ющенку. Караючи Ющенка за його спроби відтягнути Україну від Росії, Путін відштовхує Україну від Росії", - резюмує "The New York Times".

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект