НОВИНИ

20.01.2006 | Єврокомісія не драматизує, що Європарламент відкинув бюджет 2007-2013
Джерело - ProEUROPA

Європейська Комісія спокійно сприйняла рішення Європарламенту, який відхилив бюджет 2007-2013 років.
 
(Як відомо, це бюджетне порозуміння було прийняте на саміті ЄС у грудні 2005 року і воно стало результатом важкого компромісу між Великою Британією з одного боку та Францією і низкою країн-нових членів ЄС з іншого. Однак Європарламент вимагає збільшення видатків бюджету. Саміт ЄС у грудні минулого року узгодив видатки шестирічного бюджету у розмірі 862,4 млрд. євро, тоді як у червні 2005 року Європарламент пропонував затвердити видатки бюджету у розмірі 975 млрд. євро).
 
„Ми розраховуємо на конструктивні переговори і на те, що порозуміння настане так швидко, як це можливо” – оцінює ситуацію речник єврокомісара з питань бюджету Роберт Солтик.
 
Він зауважив, що такої ж позиції дотримується і Австрія, яка головує в Євросоюзі у першому півріччі ц.р.
 
Рішення Європарламенту, який вважає, що грудневий бюджетний компроміс не дозволяє ЄС реалізувати його амбіції, не означає, що Європарламент готовий абсолютно відкинути бюджет. Як повідомляє інформаційний портал Onet, у рішенні Європарламенту висловлюється готовність до подальших переговорів для збільшення видатків ЄС на кілька мільярдів.
 
Зберігає спокій щодо рішення Європарламенту і Австрія. „Парламент не є машинкою для натискання кнопок. Я був би здивований, якби він одразу прийняв бюджет”, - каже канцлер Австрії Вольфганг Шюссель. Водночас, він висловив сумнів щодо можливості значно збільшити видатки бюджету. Більше шансів, на його думку, збільшити еластичність бюджету, наприклад, може йтися про кошти, які не витрачаються з бюджету ЄС і за існуючим механізмом повертаються до національних бюджетів. 


 Мають відбутися переговори щодо бюджету між Австрією, як головуючою країною, а також між ЄК і ЄП. Сторони розраховують знайти спільну позицію на початку квітня.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект