НОВИНИ

19.01.2006 | Грузія звинувачує Росію в незаконному постачанні зброї
Джерело - УНІАН

Голова МЗС Грузії Гела Бежуашвілі в середу, 18 січня, висловив обурення в зв’язку з фактами незаконних постачань зброї з Росії в Цхінвальський регіон. Про це міністр закордонних справ заявив журналістам перед початком засідання уряду Грузії.

 

"Нас обурив той факт, що, незважаючи на наше кількаразове і наполегливе прохання припинити незаконне ввізення зброї з території Росії в зону грузино-осетинського конфлікту, ці постачання тривають. У Цхінвальському регіоні розміщено незаконне озброєння, є переносні зенітно-ракетні установки", – сказав Бежуашвили.

За його словами, у Тбілісі знають, що Росія бореться з незаконним постачанням зброї, але, "незважаючи на це, техніку й далі ввозять із Росії через Рокський тунель у Цхінвальський регіон". "Сьогодні в зв’язку з цим МЗС має намір висловити свій протест", – сказав Бежуашвілі.

Росія раніше вже спростовувала аналогічні звинувачення грузинської сторони. Зокрема, минулої осені посол з особливих доручень МЗС РФ Валерій Кеняйкін заявив журналістам, що Росія не постачає військової техніки в Південну Осетію.

"Росія нічого не постачає до Південної Осетії ні через Рокський тунель, ні через інші прикордонні пункти. Все озброєння, що зараз є в Цхінвалі – це та техніка, якою оснащували збройні сили СРСР і яка лишилася там від часів Радянського Союзу", – сказав Кеняйкін.

За його словами, йдеться лише про чотири танки Т-55, кілька гаубиць і кілька бронемашин. "Тож зовсім не відповідають дійсності заяви про те, що Росія нібито озброює Цхінвалі", – наголосив дипломат.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект