НОВИНИ

19.01.2006 | Швеція - за якнайшвидше спрощення візового режиму для українців
Джерело - Korespondent.net

Швеція у будь-який спосіб підтримуватиме якнайшвидше підписання угоди між Україною і ЄС щодо спрощення візового режиму для громадян України.

 

Про це заявила глава зовнішньополітичного відомства Швеції Лайла Фрейвальдс під час переговорів з міністром закордонних справ України Борисом Тарасюком у вівторок, 17 січня, під час  його візиту до цієї країни.

У прес-службі МЗС України зазначили, що під час переговорів сторони обговорили шляхи поглиблення двосторонньої співпраці у політичній, економічній, культурній і гуманітарній сферах.

Значну увагу під час зустрічі  приділили шляхам взаємодії у контексті нової Стратегії уряду Швеції щодо співпраці з Україною на 2005-2008 роки, де основне місце займають питання підтримки євроінтеграційних прагнень України шляхом реалізації відповідних двосторонніх проектів.

Обговорюючи шляхи забезпечення енергетичної безпеки України і ЄС, керівники зовнішньополітичних відомств зосередилися на  важливості і перспективності розвитку співробітництва у галузі енергозбереження, і домовилися про його подальше поглиблення.

Фрейвальдс, зокрема, підкреслила, що вже протягом кількох десятків років енергозбереження залишається пріоритетом як для органів державної влади Швеції, так і для приватних компаній. Швеція готова поділитися своїм досвідом впровадження і розвитку енергозберігаючих технологій із залученням як проектів технічної допомоги, так і шведських ділових кіл, - підкреслила міністр.

Особливу увагу  під час переговорів Тарасюк і Фрейвальдс приділили питанням українсько-шведського співробітництва в області європейської інтеграції. Фрейвальдс наголосила на підтримці Швецією зусиль України в цій сфері, зокрема шляхом здійснення конкретних проектів у сфері підвищення поінформованості міністерств і відомств України, наближення українського законодавства до норм і стандартів ЄС тощо.

Шведська сторона також позитивно оцінила кроки України щодо спрощення візового режиму для громадян ЄС і зазначила, що Швеція всіляко  підтримуватиме якнайшвидше підписання угоди між Україною і ЄС щодо спрощення візового режиму для громадян України.

Під час зустрічі співрозмовники також обмінялися думками, що стосуються актуальних подій міжнародного життя. Глава зовнішньополітичного відомства України охарактеризував ситуацію в регіоні й окреслив зусилля нашої держави, спрямовані на поглиблення регіональної співпраці з країнами-сусідами.

Борис Тарасюк і Лайла Фрейвальдс також обговорили пакет питань, пов’язаних з підготовкою офіційного візиту Президента Віктора Ющенка до Швеції, що приблизно планується на другу половину 2006 року, а також візит в Україну прем’єр-міністра Швеції Йорана Персона, що відбудеться 23-24 січня.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект