НОВИНИ

18.01.2006 | Польща висуне „нову енергетичну ініціативу для Євросоюзу”
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Польща продовжує наполягати на диверсифікації джерел енергопостачання та випрацюванні спільної енергетичної політики ЄС.

Про так звану „нову польську енергетичну ініціативу для Євросоюзу” йшлося, зокрема, під час дводенної поїздки польского прем”єр-міністра Казімєжа Марцінкевича країнами Вишеградської групи.

Зміст нової енергетичної ініціативи для Вишеградської групи, яку згодом планується представити й іншим країнам Євросоюзу, прем’єр Марцінкевич поки що не оприлюднював. Але, як повідомляється, в усіх центральноєвропейських столицях керівники місцевих урядів підтримали пропозиції Варшави. Польща, Чехія, Угорщина та Словаччина після російсько-української газової суперечки висловили зацікавленіть у диверсифікації джерел постачання енергоносіїв. Партнери переконані, що це проблема і Вишеградської групи, й цілого Європейського Союзу.

На прес-конференції у Братиславі лідер польського Кабінету сказав, що, приміром, Словаччина зацікавлена у співпраці з Росією, але «розважлива диверсифікація не зашкодила б». Польський прем’єр також наголосив, що енергетичні розмови будуть продовжуватися з тим, щоб найкраще підготуватися до березневого саміту Євросоюзу. Саме на ньому Вишеградська четвірка має запропонувати спільну пропозицію в галузі енергетики.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект