НОВИНИ

18.01.2006 | Молдова і Росія досягли газової угоди
Джерело - Українська служба ВВС

Молдова досягла укладення нового контракту на постачання газу з російською компанією Ґазпром, яка попередньо припинила подавати газ до тієї країни.


Представники з обох боків заявили, що Молдова погодилась збільшити свої виплати за російський газ з вісімдесяти до ста десяти доларів.

Ця ціна буде чинною протягом першого кварталу року, поки переговори триватимуть. Раніше Росія вимагала підвищення цін до 160 доларів за тисячу кубометрів.

Президент Владімір Воронін назвав домовленості "тріумфом прагматизму".

Припускають, що Кишинів погодиться передати під контроль Ґазпрому додаткову частину пакету акцій компанії "Молдовагаз", де російський монополіст вже має 50%.

Напередодні посланець Молдови до Європейського Союзу Євґєн Карпов звернувся до ЄС з проханням по допомогу у переговорах, зазначивши, що Москва здійснює тиск на Молдову, аби та облишила свою про-західну політику.

Тим часом міністр закордонних справ України Борис Тарасюк заявив, що газова суперечка між Україною та Росією висвітлила небезпеку залежності Європи від постачань з Росії.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект