НОВИНИ

18.01.2006 | Міноборони Росії пропонує переговори про маяки
Джерело - Українська служба ВВС

Віце-прем'єр-міністр і міністр оборони Росії Сергєй Іванов заявив про готовність Москви продовжити переговори з Києвом щодо статусу гідронавігаційних об'єктів на чорноморському узбережжі.


За повідомленням російських агенцій новин, пан Іванов зазначив, що для таких переговорів у лютому до Києва буде відряджено російських представників на чолі за заступником міністра закордонних справ Росії.

Власність спірна

Віце-прем'єр-міністр і міністр оборони Росії назвав неправдою заяву української сторони про те, що ялтинський маяк не перебуває у володінні Чорноморського флоту Росії.

Тим часом секретар Ради Національної Безпеки та Оборони України Анатолій Кінах наголосив, що українська сторона налаштована захистити свої інтереси у суперечці з Росією щодо власності маяків у Криму.

Пан Кінах заявив, що всі маяки належать Україні, і Росія мусить збагнути, що Київ не відступиться у цьому питанні.

Затуліну важко

Депутат російської державної Думи Костянтин Затулін назив нову українську владу такою, з якою, на його думку, важко спілкуватися через непередбачуваність, зразком якої російський політик назвав історію з Чорноморськими маяками.

В ефірі 5 телеканалу пан Затулін визнав, що Росія має певні політичні симпатії всередині України, і сказав, що ті симпатї залежать не в останню чергу від того, яким той чи інший український політик бачить зовнішньополітичний вектор руху України.

Пан Затулін сказав: "Чому Росія переймається тим, яким буде курс України в зовнішній політиці, тим, буде Україна членом НАТО чи ні? Та тому, що це впливає на нашу оборонну доктрину, на наші плани - воєнні, політичні і будь-які інші. І, природньо, що в нас - і у населення Росії, і в політичних сил, безумовно, є свої симпатії та антипатії у внутрішньоукраїнському політикумі. І ми не приховуємо, що з людьми, які роздмухують детективні історії довкола маяків чи ще чогось іншого, досить складно мати міждержавні стосунки".

Натомість візаві пана Затуліна по телевізійній дискусії перший заступник міністра закордонних справ Антон Бутейко припустив, що в історії з маяками багато російських політиків побачили передусім прагнення України до рівновравних стосунків та намагання самостійно, без зовнішніх впливів, вибирати шлях подальшого розвитку.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4537. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект