НОВИНИ

26.07.2018 | Помпео зробив жорстку заяву проти анексії Криму
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це йдеться в заяві державного секретаря США Майка Помпео, оприлюдненій у середу.

"Росія шляхом вторгнення в Україну в 2014 році та своєї спробою анексувати Крим прагнула підірвати основи міжнародних принципів, який поділяють демократичні держави: одна країна не може змінити кордони іншого силою", - наголошується в документі.

Як підкреслюється далі, Росія сама погодилися з цим принципом в Статуті ООН, пообіцявши утримуватися від погроз силою чи застосування сили проти територіальної цілісності й політичної незалежності будь-якої держави. Цей фундаментальний принцип також підтверджений в Гельсінському Заключному акті та "однією з основ", на якій лежить спільна безпека.

"Сполучені Штати вкотре підтверджують своє невизнання претензій Кремля на суверенітет над територією, захопленою силою, що суперечить міжнародному праву. Спільно з союзниками, партнерами та міжнародним співтовариством Сполучені Штати не визнають спроб Росії анексувати Крим і зобов'язуються підтримувати цю політику до відновлення територіальної цілісності України", - підкреслюється в заяві глави Держдепу.

У цьому зв'язку США закликали Росію поважати міжнародні принципи та припинити окупацію Криму.

"Оскільки демократичні держави прагнуть побудувати вільний, справедливий і процвітаючий світ, ми повинні підтримувати нашу прихильність до міжнародного принципу суверенної рівності та поваги територіальної цілісності інших держав. Завдяки своїм діям Росія діяла у спосіб, недостойний великої нації, й обрала ізоляцію від міжнародної спільноти", - наголосив державний секретар США.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект