НОВИНИ

18.01.2006 | МЗС: Морська піхота ЧФ РФ незаконно переміщується територією України
Джерело - УНІАН

Міністерство закордонних справ України вважає незаконними несанкціоновані переміщення полку морської піхоти Чорноморського флоту Російської Федерації до міста Генічеськ (Херсонська область) для охорони навігаційно-гідрографічного об’єкту "Марс-75".

 

Про це повідомив на сьогоднішньому засіданні прес-клубу МЗС України перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Огризко.

Огризко нагадав, що згідно з українсько-російською угодою про статус та умови перебування ЧФ на території України, такі переміщення можуть відбуватися лише за узгодженням з українською стороною. За його словами, найближчим часом Україна направить РФ ноту щодо цієї ситуації.

Він також виключив можливість застосування зброї проти представників української влади, які проводитимуть інвентаризацію державного майна України, яке використовується ЧФ РФ. "Я виключаю навіть теоретично ситуацію, що проти представників влади України може бути застосована зброя. Це просто не можна собі навіть уявити, я це відкидаю, навіть як гіпотетичну можливість", - сказав перший заступник міністра закордонних справ України.

Володимир Огризко також повідомив, що Україна розслідуватиме законність носіння зброї російськими військовими на своїй території. Він також наголосив, що носіння зброї представниками ЧФ за межами баз у населених пунктах України є грубим порушенням законодавства.

Що стосується законності використання табличок "територія Міноборони Росії" на об’єктах ЧФ, то Огризко зазначив у зв’язку з цим, що "вся територія, на якій тимчасово перебуває Чорноморський флот, є територією України і використання таких табличок є незаконним".

Зазначимо, що 15 січня близько 19:00 військовослужбовці постійно дислокованого у Севастополі полку морської піхоти Чорноморського флоту РФ в місті Генічеськ не пропустили на навігаційно-гідрографічний об’єкт "Марс-75" представників Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Студентське братство". На об"єкт, за словами лідера цієї організації Олега Яценка, вони прибули "з метою здійснення моніторингу російсько-українських відносин, дотримання сторонами раніше підписаних угод щодо Чорноморського флоту". 16 січня в Генічеськ (Херсонська область) для охорони навігаційно-гідрографічного об’єкту "Марс-75" додатково прибув ще один підрозділ постійно дислокованого у Севастополі полку морської піхоти Чорноморського флоту Російської Федерації, повідомив Олег Яценко.

За його інформацією, коли активісти "Студентського братства" вранці 16 січня знову прибули до місця розташування цього об’єкту, вони стали свідками того, як із мікроавтобуса із затемненими вікнами вивантажувалися озброєні саперними лопатками, дубинками і в бронежилетах близько 15 морських піхотинців Чорноморського флоту РФ.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект