НОВИНИ

17.01.2006 | Всі власники «РосУкрЕнерго» будуть відомі не раніше ніж через 1,5 роки
Джерело - ProEUROPA

Партнери Raiffeisen Investment, що співробітничають з нею щодо діяльності «РосУкрЕнерго», зберігають анонімність через гучні заяви в Україні.
 
Про це, як повідомляє російська газета «Ведомости», заявив управляючий директор Raiffeisen Investment AG Вольфганг Путчек.
 
«Партнери поки що зберігають анонімність через гучні заяви української сторони», - цитує газета В.Путчека.
 
При цьому він пообіцяв розкрити бенефіціарів напередодні розміщення акцій «РосУкрЕнерго», яке планується здійснити в 2007 році.
 
Втім, у тому ж матеріалі під заголовком «Чиї мільярди», газета висловлює сумнів у тому, що всі бенефіціари будуть розкриті.
 
З посиланням на джерело, близьке до акціонерів «РосУкрЕнерго», «Ведомости» повідомляють, що Raiffeisen Investment виконує функції керівника фонду, пайовики якого – декілька інвесторів. На кошти цих інвесторів закуповується газ, а після перепродажу – пайовики одержують дивіденди, а Raiffeisen Investment – комісійні.
 
Як повідомляв УНІАН, 4 січня НАК «Нафтогаз України», ВАТ «Газпром» і «РосУкрЕнерго» підписали угоду щодо поставок газу в Україну в 2006 році.
 
Ця угода була розкритикована українськими політиками, в першу чергу через участь в ній компанії «РосУкрЕнерго». Як заявила Юлія Тимошенко, з української сторони свій інтерес в цій компанії можуть мати екс-голова правління «Нафтогазу» Юрій Бойко, нинішній перший заступник голови правління Ігор Воронін, а також відомий бізнесмен Семен Могилевич.
 
Водночас, в.о. прем´єр-міністра України Юрій Єхануров стверджує, що українських інтересів в «РосУкрЕнерго» немає.
 За даними «Ведомостей», «РосУкрЕнерго» із статутним капіталом в 35 тис. дол. зареєстрована в швейцарському кантоні Цуг в 2004 році. По 50% володіють Arosgas – 100% дочірня компанія «Газпрому» і Centrogas, на 100% що належить Raiffeisen Investment AG. У 2005 році «Газпром» поступився «РосУкрЕнерго» правом поставляти Україні туркменський газ. За послуги з транзиту «РосУкрЕнерго» одержала 12,7 млрд. кубометрів газу.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект