НОВИНИ

17.01.2006 | Молдову позбавили права голосу в Генасамблеї ООН
Джерело - Korespondent.net

Грузія, Молдова і Таджикистан не виконали своїх фінансових зобов’язань перед Організацією Об’єднаних Націй і тепер, відповідно до статуту ООН, керівництво організації має позбавити ці країни права голосу в Генеральній Асамблеї. Таке рішення обумовлено в статті 19 Статуту ООН.


У статті сказано, що держава, за якою числиться заборгованість зі сплати Організації грошових внесків, втрачає право голосу в Генеральній Асамблеї, якщо її заборгованість більша за внесок за два попередні роки.

Для того, щоб зберегти право голосу, країни-боржники мусять внести мінімально необхідні платежі. У випадку Молдови – це 38 тисяч 100 доларів США, Грузії – 5 мільйонів 409 тисяч і Таджикистану - трохи більше як мільйон доларів.

Однак 23 грудня 2005 року Генеральна Асамблея вирішила, що Грузія, Таджикистан і ще сім держав не змогли вчасно розрахуватися з ООН через не залежні від них обставини. Тому ці країни отримали дозвіл брати участь у голосуванні до кінця 60-ї сесії Генеральної Асамблеї. Молдова такого права наразі не має.

Повернути собі голос вона може лише шляхом сплати хоча б мінімального внеску.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект