НОВИНИ

17.01.2006 | Кінах про тимчасове перебування ЧФ Росії на території України
Джерело - Інтерфакс-Україна

Секретар РНБО Анатолій Кінах думає, що засідання підкомісії з питань Чорноморського флоту Міждержавної комісії Ющенко-Путін сприятиме внесенню остаточної ясності в питання тимчасового перебування ЧФ на території України.

 

"Розмова під особистим контролем президентів обох країн, без спроб перевести рішення відповідного питання в площину політичних спекуляцій, сприятиме врегулюванню спірних питань щодо Чорноморського флоту, дозволить забезпечити відповідний моніторинг виконання всіх умов угоди про його перебування на території України", – передає слова Кінаха в понеділок, 16 січня, прес-служба РНБО.

Як зазначив секретар Ради національної безпеки й оборони України, відповідно до міждержавної угоди між Україною і Росією про взаємне визнання прав і регулювання об’єктів власності від 15 січня 1993 року, російська сторона визнала права власності України на всі об’єкти колишнього Союзу РСР, розташовані на території України, а підписанням базових угод щодо Чорноморського флоту від 28 травня 1997 року Росія підтвердила права власності України на всі без винятку об’єкти нерухомого майна і земельні ділянки, які використовував ЧФ Союзу РСР.

Відповідно до названих документів, Ялтинський маяк є українською власністю.

Анатолій Кінах також зазначив, що, відповідно до норм міжнародного морського права, Україна несе повну відповідальність за забезпечення безпеки судноплавства в територіальних водах України, і це виняткова прерогатива української держави, а виконання цих функцій покладено на підприємство "Держгідрографія".

Секретар РНБО висловив переконаність у тому, що досі не відпрацьовано чимало питань і механізмів щодо угод про тимчасове перебування ЧФ на території України, і це періодично загострює напругу у відносинах між країнами.

"Питання щодо об’єктів гідрографії, використання землі, умов оренди об’єктів і землі, дотримання російською стороною норм законодавства про охорону довкілля, розвиток соціальної інфраструктури Севастополя виникали не раз", – наголосив Кінах, і додав, що "питання тимчасового перебування Чорноморського флоту заплановано розглянути на засіданні РНБО в першій декаді лютого поточного року".

"Ми плануємо відпрацювати алгоритм захисту національних політичних і економічних інтересів, виконуючи свої міжнародні зобов’язання і не знижуючи рівня довіри між країнами до України як до надійного партнера", – сказав Анатолій Кінах.

Після розпаду Союзу РСР у Криму залишилося 100 гідрографічних об’єктів під контролем Міноборони Росії. З 1997 року Україна вже відсудила 77. Однак узяти під свою юрисдикцію поки що змогла лише 65 об’єктів.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект