НОВИНИ

16.01.2006 | Депутати Європарламенту будуть голосувати щодо плану рятування конституції
Джерело - EUobserver

Цього тижня депутати Європарламенту будуть обговорювати доповідь, яка присвячена проблематиці рятування конституції та виробленню чіткого рішення до кінця 2007 року яким чином зберегти основні частини документу.

Два співдоповідача від парламентського комітету з конституційних питань, ліберал з Британії Єндрю Дафф та австрійський "зелений" Йоханнес Воггенхюбер, 13 січня приєдналися до хору висловлювань від лідерів ЄС. Члени парламенту вважають, що нинішні дискусії є "спрощеними" й тому репрезентували свою власну доповідь у вигляді спеціальної дорожньої карти.

Дана доповідь, яка буде голосуватися у четвер, пропонує інтенсифікувати так званий період роздумів щодо питань конституції. Згідно цього плану, Європейський Парламент разом із національними парламентами на протязі нинішнього та наступного років підтримують проведення серії парламентських форумів.

Період рефлексії повинен, згідно пропозиції, тривати до кінця 2007 року та закінчитися виробленням чіткого рішення щодо конституції.

Автори доповіді будуть закликати сесію Європарламенту до схвалення відповідного рішення щодо "періоду рефлексії". "Нинішній текст повинен бути модифікований", - заявляють депутати. 

Зокрема, пан Дафф передбачає, як приклад, засоби для заспокоєння голандських виборців у вигляді змін Пакту стабільності та посилення деяких статей, а також включення критеріїв вступу до ЄС в текст документу.

Загальноєвропейське голосування 2009 року

Після проведення переговорів на протязі 2008 року щодо покращення тексту, він повинен бути винесений на загальноєвропейський консультативний референдум в день проведення виборів до Європейського Парламенту в 2009 році.

 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3560. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект