НОВИНИ

16.01.2006 | Брюссель не сумнівається в легітимності уряду Єханурова
Джерело - Український монітор


 "Непокоїть Брюссель не спроба відставки кабінету Єханурова, а сам механізм або інструменти, як це було зроблено – хотіли (депутати) зробити добру, на їхній погляд, справу, але зробили це незаконним шляхом, порушуючи Конституцію, порушуючи регламент Верховної Ради", - сказав глава української місії при Європейському Союзі Роман Шпек у п’ятницю, 13 січня, у Брюсселі.


"Де гарантія, що завтра Верховна Рада, яка є святим законодавчим органом, в інших питаннях не порушить закон? І це надзвичайно негативно впливає на ставлення наших партнерів з демократичних країн на той процес, що відбувається в Україні. Для політиків у Брюсселі стає очевидним, що українські політики кажуть одне, а своїми руками роблять зовсім іншу політику і не таку чисту, про яку вони говорять", - наголосив він.


За його словами, у "Брюсселі ніхто не каже, що не потрібно було відправляти у відставку уряд Тимошенко або Єханурова", оскільки це суто українська справа. "Якщо українські законодавці вирішать відправити уряд у відставку – це їхнє право, й офіційний Брюссель працюватиме з тимчасовим урядом, офіційний Брюссель працюватиме з новопризначеним урядом. Їх також не цікавлять результати виборів, хто переможе внаслідок парламентських виборів. Їх цікавить сам процес виборів, його проведення, підготовка і завершення та формування коаліції", - сказав дипломат.


Кажучи про те,  чи ставлять під сумнів у Брюсселі легітимність уряду Єханурова, Роман Шпек сказав: "Ні, ніяких сумнівів не виникає, і вони працюють з тим урядом, який є в Україні. Сьогодні ніхто не каже,  чи легітимний прем’єр-міністр або міністр фінансів чи закордонних справ. Це питання не стоїть. Для них влада є легітимною тією мірою, якою вона є легітимною для українців", -  наголосив він.
Глава місії висловив упевненість, що всі раніше заплановані заходи і домовленості в межах відносин Україна-ЄС будуть виконані. "Усе пройде, як заплановано", - вважає дипломат.


Відповідаючи на запитання про можливу залежність майбутніх відносин Україна-ЄС від результатів парламентських виборів, Шпек нагадав, що, відповідно до останніх соціологічних опитувань, від 52% до 56% українців підтримують євроінтеграційні процеси.


"Я не думаю, що новий парламент або уряд може виступити проти європейської інтеграції. Я не думаю, що люди, які прийдуть і в Раду, і в уряд, будуть проти демократичного розвитку України. Я не вірю, що вони виступатимуть проти сильної, конкурентноздатної економіки, що може працювати в ринкових умовах", - сказав він.
Глава місії нагадав, що в першому півріччі після проведення виборів в Україні австрійське головування зробить оцінку виконання Плану дій. "Оцінка досягнення Україною політичних критеріїв буде основою для рекомендацій щодо початку переговорів про нову посилену угоду. Будемо сподіватися, що оцінки, які буде дано за результатами першого року реалізації Плану дій, дадуть підстави казати, що Україна має право на угоду про асоціацію", - висловив надію Шпек.


Він також вважає, що прогрес України "найменше залежить від зовнішньої підтримки". "В усьому можна надати допомогу: визнати право на членство, надати фінансову допомогу, технічну, політичну. А хто її хоче? Хто в Україні хоче такої допомоги? Де центр застосування такої допомоги? Саме питання легітимності недавніх дій, їхньої демократичності, відкладає на певний час розгляд питання з європейської сторони стосовно того, що далі робити з Україною", - наголосив Роман Шпек.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3446. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект