НОВИНИ

06.08.2004 | Нова Комісія ЄС – ансамбль зірок, яким складно диригувати
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Цього тижня в Брюсселі оголошено остаточний склад нової Комісії ЄС, яка тепер нараховує 25 членів. Як пишуть німецькі коментатори, майбутньому голові Єврокомісії Жозе Баррозо доведеться докласти чимало зусиль, аби протистояти тиску з боку окремих країн, що намагатимуться відстоювати передусім власні національні інтереси. Газета німецьких ділових кіл ГАНДЕЛЬСБЛАТТ зазначає:


Команду Жозе Баррозо сформовано. Тепер слід виконати найскладніше. Майбутній керівник велетенського брюссельського відомства мусить знайти відповідні завдання для своїх двадцяти чотирьох колег. Зробити це буде нелегко, оскільки більшість країн після розширення ЄС відрядили на роботу до Брюсселя визнаних провідних політиків. Баррозу, який сам вважався лише запасним варіантом, тепер доведеться мати справу з ансамблем зірок, яким буде дуже складно диригувати. Адже кожен із членів Єврокомісії тепер захоче відігравати роль супер-комісара, - прогнозує газета ГАНДЕЛЬСБЛАТТ.


Газета ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНГ звертає увагу ще й на такий аспект проблеми:


Відтепер суперниками Баррозу виступатимуть усі уряди країн Європейського Союзу, які розглядають комісарів ЄС як своїх представників, що відстоюють передусім національні інтереси. Кожна країна прагне домогтися для свого комісара важливих повноважень. При цьому не грає жодної ролі, чи достатньо кваліфікований той чи інший політик для виконання роботи, яку йому буде доручено. Як майбутній брюссельський господар Баррозо повинен протидіяти тиску, що чинитиметься на нього з європейських столиць, і довести, що для нього першочергове значення має компетентність, а не сімейність. Тільки таким чином йому вдасться перетворити цих два десятки гравців-індивідуалістів на дієздатну європейську команду, - зауважує газета ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНГ.


І в завершення цієї теми – коментар з газети ФРАНКФУРТЕР АЛЬҐЕМАЙНЕ ЦАЙТУНГ:


Якщо проаналізувати виступи Баррозо в минулому, то він постає досвідченним тактиком, який хоче задовольнити вимоги всіх. Але при розподілі ключових посад в ЄС та для майбутньої роботи Єврокомісії така стратегія не підходить, - вважає газета ФРАНКФУРТЕР АЛЬҐЕМАЙНЕ ЦАЙТУНГ.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект