НОВИНИ

10.07.2018 | "Нафтова війна": Іран погрожує закрити Ормузьку протоку
Джерело - Anadolu

Про це сказав заступник спікера іранського парламенту Алі Муттахарі.

"США не готові до війни в регіоні. Відповіддю Ірану на погрози США повністю ізолювати експорт іранської нафти стане перекриття Ормузької протоки", - заявив Муттахарі іранському інформагентству ICANA.

Він зазначив, що позиція, якої президент Ірану Хасана Рухані дотримується у відповідь на загрозу Вашингтона ввести санкції на експорт іранської нафти, носить стримувальний характер.

У ході зустрічі з представниками іранської громади в Швейцарії минулого тижня Рухані висловив обурення санкціями на експорт іранської нафти, введення яких у всьому світі мають намір домогтися США.

Зазначивши, що Сполучені Штати хочуть повністю зупинити експорт нафти Ірану, Рухані сказав: "Адміністрація США заявила, що не дозволить Ірану експортувати жодної краплі нафти", а це означає, що весь регіон не зможе експортувати нафту. Якщо Вашингтон зробить це, то буде вимушений змиритися з наслідками", - сказав він.

Читайте також: Іран погрожує заблокувати експорт нафти із Перської затоки
Як відомо, Ормузька протока - вузька, стратегічно важлива протока, що сполучає Оманську затоку на південному сході з Перською затокою на південному заході. Північне узбережжя належить Ірану, а південне — Об'єднаним Арабським Еміратам і напіванклаву Оману.

На сьогодні протока є єдиним морським шляхом, що дозволяє експортувати газ і нафту, які видобуваються в країнах Перської затоки, в треті країни — зокрема, до Японії, США і країн Західної Європи.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8970. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект