НОВИНИ

16.01.2006 | Європарламент також шукає в’язниці ЦРУ
Джерело - ProEUROPA

Лідери найбільших фракцій Європарламенту а минулому тижні вирішили створити спеціальну слідчу комісію для з’ясування справи про таємні в’язниці ЦРУ в Європі. 
  
 
Це рішення лідерів фракцій мусить ще затвердити склад парламенту своїм голосуванням.   
  
Прогнозується, що голосування може відбутися наступного тижня у середу. Планується, що вже 19 січня буде відомий склад комісії з 46 депутатів, а перші результати її діяльності можуть бути отримані приблизно за чотири місяці.
 
Як пише польська газета, повноваження комісії будуть широкими, вона поставить перед собою декілька цілей: з’ясувати, чи дійсно мали місце незаконні дії ЦРУ щодо утримання у третіх країнах у нелюдських умовах підозрюваних у терористичній діяльності; перевірити, чи дії ЦРУ порушували міжнародні угоди; чи серед затриманих були громадяни ЄС, чи в цих діях брали участь представники влади країн ЄС.
 
Члени комісії будуть заслуховувати свідків, їздити у відрядження у цій справі. Однак комісія Європарламенту не матиме прокурорських повноважень.
 
Як нагадує польська газета, слідство щодо таємних в’язниць ЦРУ вже проводить протягом одного місяця Рада Європи. 


 Як відомо, у європейській пресі наприкінці минулого року вибухнув скандал, що нібито ЦРУ на теренах Європи були  таємні в’язниці, де незаконно утримувалися підозрювані у тероризмі. Також йшлося про таємні авіарейси ЦРУ з такими підозрюваними із зупинками на теренах Європи, які нібито здійснювалися під прикриттям рейсів приватних фірм. Нещодавно також з’явилася інформація, що нібито і в Україні були подібні в’язниці. Український МЗС заявив, що йому нічого не відомо про це. Заперечують інформацію про таємні табори ЦРУ в Європі і лідери інших європейських держав.   

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8636. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект