НОВИНИ

16.01.2006 | Івченко: Україна має найдешевший газ за всю історію незалежності
Джерело - Korespondent.net

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Івченко стверджує, що сьогодні Україна має найдешевший газ за всю історію незалежності, передає УНІАН.

 

Про це Івченко сказав під час свого виступу на презентації виборчого списку блоку «Наша Україна».

За його словами, сьогодні закладаються основи енергетичної безпеки держави, які стають основою справжньої незалежності України. Не «вірте у те, що нам може хтось щось давати безкоштовно і дешево – дешевий сир лише у мишоловці і у такій мишоловці Україна перебувала протягом десяти років, тому що нам говорили, що за так званий дешевий газ ви маєте віддати нам газети, заводи, пароплави і ми, нажаль, віддавали», - наголосив Івченко.

Він підкреслив, що сьогодні може стверджувати, що Україна ніколи не мала дешевого газу. «Зокрема, ніколи не було газу за 50 доларів, пільгова транзитна ставка 1,093 дол. з останні 10 років української незалежності це понад 11 млрд. дол., які Україна недоотримала. Візьміть цю цифру і розділіть на обсяг газу, який ми отримували, додайте так звані дешеві 50 доларів і ви арифметично побачите, що Україна насправді отримувала газ за 100 доларів. Те, що «Нафтогаз» продавав приватним підприємствам, зазнаючи збитку – це вже інше питання».

Івченко закликав не вірити тим політичним силам, які намагаються розіграти трагедію, що Україна втратила можливість отримувати дешевий газ.

«Навпаки Україна отримала найдешевший газ, з тих, що можна було отримати. Ми чітко розробили і закрили пастку в яій перебувала Україна», - сказав Івченко.

4 січня 2006 року НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" досягли домовленості про постачання російського газу в Україну, відповідно до якої Україна буде купувати російський газ за ціною 95 доларів за 1 тисячу кубометрів у компанії "РосУкрЕнерго". У свою чергу, "РосУкрЕнерго"  купуватиме російський газ у "Газпрому" за ціною 230 доларів за 1 тисячу кубометрів. Висока ціна російського газу для "РосУкрЕнерго"  компенсуватиметься більш низькою вартістю газу із Середньої Азії. При цьому транзитна ставка за транзит російського газу в Європу збільшується з 1,09, як це було раніше, до 1,6 долара.

 

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект