НОВИНИ

13.01.2006 | Через газ Путіна обізвали п’яницею із бритвою
За матеріалами "Радіо Свобода" та "Української правди"

Усунення українського уряду ставить під сумнів підписану угоду між Росією та Україною по газу.

Про це в п’ятницю пише британська газета Financial Times, передає Радіо "Свобода".

"Колотнеча у Києві кидає ще більше сумнівів на газову домовленість", – пише Financial Times і уточнює, що усунення уряду України викликало нові питання довкола минулотижневої домовленості з Росією стосовно ціни на газ.

Зрештою, ця домовленість виявилася крихкою зразу після її підписання, вважає Financial Times і зауважує, що партії, які призвели до урядової кризи в Україні, ймовірно, йтимуть на парламентські вибори з обіцянкою переглянути газову угоду, а в разі перемоги домагатимуться нової домовленості з Росією.

Це може призвести до нових непевностей щодо постачання російського газу до Західної Європи, вісімдесят відсотків якого проходить через Україну.

Під час першої зустрічі після газової кризи президенти Владімір Путін та Віктор Ющенко запевняли, що вони дотримають ухвалену домовленість, пише Financial Times.

Але британський часопис, посилаючись на експертів, зауважує, що загроза для дотримання російсько-української газової угоди може надійти від Туркменистану, який втратив, бо продає газ вчетверо дешевше, ніж Росія. Існує ризик, що туркмени намагатимуться підвищити ціну за свій газ, пише газета.

В той же час американський тижневик Newsweek в статті "Людина із бритвою" пригадуючи слова російського президента Владіміра Путіна, що влада – це двогостра зброя і його порівняння її з бритвою в руках п’яниц, зазначає, що останнім часом сам Путін грає п’яного.

І він поранений, пише Newsweek. Видання вважає, що криза в Україні – це лише останнє з низки самозавданих поранень, від заплутаного закриття нафтової компанії "ЮКОС" до незграбного втручання в помаранчеву революцію в Києві.

Москва перебирає головування у групі держав "Великої вісімки", і це мало стати довгоочікуваним затвердженням репутації Росії на Заході. Очікувалося, що Кремль виявить найвищий рівень поведінки. Однак цього не сталося.

Тактика скорочення постачання газу до Європи призвела до неприємних наслідків, а Путін і компанія ще раз довели, що вони є бандою, яка не вміє прямо стріляти – так різко висловився колишній посол США в Росії Стівен Сестанович, пише Newsweek.

Американське видання відтак запитує, як це можливо, що пан Путін так часто допускається грубих помилок. Адже він навіть написав дисертацію про те, як Росія може за допомогою своїх природних ресурсів повернути собі глобальну роль у світі.

Пояснення феномену прорахунків Путіна Newsweek знаходить у самій природі його режиму: це саморуйнівне поєднання зарозумілості з параноєю, сили зі слабкістю, пише американський тижневик Newsweek.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект