НОВИНИ

13.01.2006 | Politiken: Європа має відкрити двері Україні
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейська преса продовжує коментувати події в Україні,  після того, як парламент відправив у відставку уряд. Датська газета Politiken з Копенгагена пише:


"В Україні знову простежується тенденція, коли революція їсть своїх дітей. Найбільше від цього виграють „люди вчорашнього дня”. Відповідно до  опитувань громадської думки, лідирує Віктор Янукович, кандидат Москви на президентських виборах 2004 року... Криза в Україні показує, що революція там не була перемогою європейської демократії. Але це не повинно посилити спротив членству України в ЄС. Навпаки, це має стати приводом нарешті пообіцяти Україні таке членство, якщо вона виконає передумови. Лише така перспектива може гарантувати, що Україна витримає російський шантаж. Коли Росія безсоромно втручалася в президентську виборчу кампанію, вона програла тільки завдяки тому, що опозицію підтримав ЄС... Якщо Євросоюз не відчинить двері Україні, можливо, Москві більше поталанить у березні", - пише Politiken.


Німецька газета Frankfurter Allgemeine аналізує політику сусідства, що її Європейський Союз пропонує в тому числі й Україні:


"Політика сусідства містить масштабну пропозицію щодо інтеграції. Але стимулом виступає не перспектива членства, а широка фінансова підтримка. Спочатку ЄС запланував 15 мільярдів євро на період від 2007 до 2013 року - вдвічі більше, ніж витрачалося досі. Навіть якщо ця сума буде меншою, враховуючи останній фінансовий компроміс у ЄС, це дуже багато грошей. Але все ж таки є сумніви, що європейські країни, які можуть подати заявку на вступ до ЄС, справді відмовляться від цього на користь політики сусідства", - припускає Frankfurter Allgemeine.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект