НОВИНИ

13.01.2006 | Канцлер ФРН Меркель вперше відвідує США
Джерело - Радіо "Німецька хвиля "

Канцлер Німеччини Ангела Меркель прагне „відкритого й чесного” діалогу зі Сполученими Штатами, в тому числі й у суперечливих питаннях. Про це вона заявила в четвер у Вашингтоні, куди Меркель прибула з першим офіційним візитом після обрання головою уряду ФРН.

Перед відльотом з Берліна Меркель сказала, що на переговорах у США готова підняти проблемні питання, в тому числі табору для полонених на базі „Гуантанамо”. Але в перший день візиту, виступаючи в німецькому посольстві, вона уникла цієї теми. 

Напередодні візиту Ангели Меркель до США провідні американські газети та телеканали наголошували, що Вашингтон прагне налагодити з новим керівництвом Німеччини дружні партнерські відносини, які були затьмарені в часи Ґергарда Шредера, й вивести їх на рівень доби канцлерства Гельмута Коля.

У п’ятницю під час робочого сніданку канцлер ФРН зустрінеться з членами американського конгресу, а потім вирушить до Білого дому, де відбудуться 3-годинні переговори з Джорджем Бушем. Лідери обох країн найперше обговорять проблеми, пов’язані з відновленням Іраном ядерної програми, а також війну в Іраку, боротьбу з міжнародним тероризмом, відносини з Росією тощо. Американські оглядачі зазначають, що Ангела Меркель, аби не псувати враження від першої зустрічі, уникатиме гострих тем, на кшталт закриття тюрми на базі „Гуантанамо” чи таємної участі німецької розвідки у війні в Іраку.  
 
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект