НОВИНИ

13.01.2006 | Через відставку Кабміну «Fitch» погіршило прогноз рейтингу України
Джерело - Україньскі новини

Міжнародне рейтингове агентство «Fitch» погіршило прогноз довгострокового рейтингу України ВВ- в іноземній і національній валюті з "позитивного" на "стабільний".

 

Про це сказано в повідомленні агентства.

«Fitch» також підтвердило довгостроковий рейтинг України ВВ- і короткостроковий В.

За повідомленням, однією із причин зміни прогнозу кредитного рейтингу України стало рішення Верховної Ради про відставку Кабміну Юрія Єханурова.

На думку «Fitch», вплив відставки в короткостроковій перспективі буде мінімальним, оскільки Єхануров і його Кабмін, імовірно, й далі виконуватимуть свої обов’язки до виборів Верховної Ради в березні, однак рішення парламенту ще більше посилило протиріччя між основними політичними силами країни й збільшило ризик того, що створений після виборів коаліційний уряд буде слабким і потерпатиме від суперечностей.

"На цьому тлі погіршилися перспективи реалізації структурних реформ. Крім того, зріс ризик того, що політичні заходи, вжиті у відповідь на шок, пов’язаний із підвищенням цін на газ, або на будь-яке інше потрясіння, будуть недостатньо оперативними і адекватними", - сказано в повідомленні.

Крім того, «Fitch» переглянув свій прогноз росту ВВП України і знизив його до 1-2%.

Однак, на думку «Fitch», попри несприятливі обставини, рейтинги дефолту України, як і раніше, підтримують низькі рівні загального державного боргу країни й чистої зовнішньої заборгованості – значно нижчі, ніж у країн, що мають порівнянні рейтинги.

У січні 2005 року «Fitch» підвищив довгостроковий рейтинг України в іноземній і національній валюті з В+ до ВВ-, тоді рейтинг мав "стабільний" прогноз.

У червні 2005 «Fitch» поліпшив прогноз довгострокового рейтингу України ВВ- в іноземній і національній валюті з "стабільного" до "позитивного".

За методологією «Fitch», рейтинги цієї групи означають, що ризик дефолту країни існує, але він не надто високий.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект