НОВИНИ

13.01.2006 | Прокуратура Румунії перевірить законність "газових" контрактів з Росією
Джерело - ProEUROPA

Проблеми, пов´язані з поставкою російського газу до Румунії, все ще далекі від свого розв´язання. 11 січня міністр економіки і торгівлі країни Кодруц Шереш передав прокуратурі на розгляд контракти румунських компаній з "Газпромом", повідомляє РБК з посиланням на АР.
 
За його словами, Румунія платить дуже високу ціну за поставки газу з Росії. Контракти було підписано п´ятьма румунськими компаніями і представниками компанії Wintershall Erdgas, яка є посередником між "Газпромом" і Румунією.
 
Раніше повідомлялося, що Румунія має намір скоротити свою залежність від російського природного газу і реалізувати проект з імпорту природного газу з Північного моря через територію Угорщини. Як заявив К.Шереш, для швидкого завершення будівництва даного газопроводу на основі торгової угоди в найближчій перспективі планується підписати протокол між румунською компанією Romgaz і угорською Mol.
 
Нагадаємо, 23 листопада 2005 р. з метою забезпечення надійних довгострокових поставок газу було підписано угоду про продовження до 2030 р. контракту на поставку до Румунії через компанію Wintershall Erdgas Handelshaus Zug AG (WIEH) російського природного газу. Проте на початку січня ц.р. офіційний Бухарест повідомив про свій намір зажадати від Росії офіційні пояснення, чому Румунія платить за поставки газу більше, ніж її сусіди - Україна і Болгарія.
 
"Я хочу знати, чому Румунія платить більше, ніж Україна", - сказав К.Шереш в інтерв´ю місцевій телевізійній компанії. Він наголосив, що посередницькі компанії, які здійснюють імпорт природного газу з Росії до Румунії, повинні пояснити, чому вони відмовилися підписати контракт з "Газпромом" про поставки газу до 2013 р. за ціною 250 дол. за 1 тис. куб. м. Натомість було підписано договір про поставки газу до 2030 р. за ціною 270 дол. за 1 тис. куб. м. у перші три місяці 2006 р., а далі - за ціною не вищою від 285 дол. за 1 тис. куб. м.
 
Росія постачає 40% природного газу, що його споживає Румунія.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5248. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект