НОВИНИ

13.01.2006 | США пророкують Грузії втрату енергетичної незалежності
Джерело - Korespondent

Помічник держсекретаря США Метью Брайза не радить Грузії продавати магістральний газопровід Росії.

 

"Росія - сусід і найбільший торгівельний партнер Грузії, але ви вже залежні від Росії щодо забезпечення природним газом", - сказав американський дипломат. За його словами, будь-яка форма приватизації грузинського магістрального газопроводу зробить Грузію ще більш залежною від російських енергоносіїв.

Помічник держсекретаря США підкреслив, що Грузія обов’язково повинна зміцнити свою енергетичну незалежність. У цьому, на його думку, Грузії допоможе Південнокавказький  газопровід, за допомогою якого буде транспортуватися азербайджанський газ через Грузію в Туреччину.

Раніше держміністр Грузії з питань економічних реформ Каха Бендукідзе заявив, що питання про можливий продаж грузинського магістрального газопроводу є внутрішньою справою Грузії.

"Нікого не стосується, чи буде Грузія продавати газопровід. Коли європейці не радять нам продавати трубу, то нехай спочатку розберуться зі своїм канцлером, який іде працювати у "Газпром", - сказав Бендукідзе 28 грудня після засідання уряду, відповідаючи на запитання про можливості продажу газопроводу.

Коментуючи позицію уряду США, що не рекомендує грузинській владі продавати магістральний газопровід, Бендукідзе заявив: "Американцям спочатку варто розібратися з Європою, а потім приходити в Грузію".

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект