НОВИНИ

12.01.2006 | Гаага сказала, що для неї конституція ЄС "померла"
Джерело - EUobserver

Міністр закордонних справ Нідерландів Бернард Бот заявив, що для його країни Конституція ЄС "померла", тим сами відкинувши недавні намагання поновити документ.

Після зустрічі в Гаазі 11 січня з австрійським міністром закордонних справ Урсулою Пласснік, пан Бот заявив, що "було проведено обоговорення відносно конституції, яка для Нідерландів є мертвою".

Австрія, яка нині головує в ЄС, має за мету поновити договір, а канцлер країни Шюссель заявив, що  "конституція не померла та знаходиться в середині ратифікаційного процесу".

Але, пан Бот "вилив холодну воду" на ці надії, повторивши, що це питання для Нідерландів вичерпано. 

Як відомо, нідерландські виборці переважною більшістю відкинули на референдумі в червні минулого року договір. 

"Ні" назавжди?

Прихильники конституції мають надію, що така позиція має технічний характер, так як гаазька відмова може відноситися до терміну повноважень нинішнього кабінету до травня 2007 року.

Промовляючи для EUobserver, європейський комісар з питань комунікацій Маргот Вальстрьом запитувала: "Чи така позиція назавжди, чи вона може бути змінена?", натякаючи на зміну керівництва у Франції та Голандії наступного року.
 
Але, нідерландські оглядачі зазначають, що намагання підняти питання конституційного договору для будь-якого політика буде означати політичне самогубство.

Лідер лейбористської партії Воутер Бос, який наразі лідирує в опитуваннях, став найбільш критично налаштованим до документу після його відхилення на референдумі.

Пан Бот також сказав, що "швидкі рішення" не можуть зберегти конституцію, так як і збереження окремих розділів документу.

В свою чергу, комісар Вальстрьом вчора натякнула, що спроби "конституційного регулювання" є небезпечними, та закликала, щоб Європа мала більше часу для того, аби вислухати своїх мешканців.

 
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект