НОВИНИ

12.01.2006 | Глави МЗС трьох країн ЄС розглянуть конфлікт з Іраном
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Міністри закордонних справ Німеччини, Великобританії та Франції обговорять сьогодні в Берліні конфлікт з Іраном, що днями відновив свою ядерну програму. Ці три країни ведуть від імені Європейського Cоюзу переговори з урядом Ірану, намагаючись переконати його відмовитись від збагачення урану. Напередодні британський прем’єр-міністр Тоні Блер не виключив запровадження санкцій проти ісламської країни. 

Тоні Блер сказав у британському парламенті, що він має намір досягти міжнародного порозуміння щодо потреби скликання Ради Безпеки ООН у зв’язку з відновленням спроб Ірану збагатити уран. Збагачений уран може бути використаний для виготовлення ядерної бомби, але Тегеран наполягає, що йому йдеться лише про ядерне паливо для виробництва електроенергії. 2004-го року Іран зобов’язався призупинити дослідження до закінчення переговорів з ЄС.

Блер сказав, що Рада Безпеки має визначити, яких саме заходів вжити проти Ірану і додав: “Звичайно, ми не виключаємо будь-яких заходів”. За словами британського лідера, рішення Ірану разом із недавніми погрозами його керівництва на адресу держави Ізраїль викликають серйозне занепокоєння у світі. На зустрічі у Берліні, в якій також візьме участь Верховний Представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Хав’єр Солана вироблятиметься скоординована відповідь на дії Тегерана з боку Євросоюзу.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6614. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект