НОВИНИ

21.06.2004 | Згоди щодо призначення нового Президента Європейської Комісії не досягнуто
Джерело - Євроатлантична Україна

Європейські лідери після дводенних дебатів на Самміті ЄС вирішили відкласти питання про обрання нового Президента Європейської Комісії, коли відчули, що можливості знайти згоди вичерпані на даному етапі переговорів. Про це повідомив головуючий в Європейській Раді, ірландський Прем’єр Берті Ахерн. В понеділок офіційний Дублін почне розглядати пропозиції щодо дати проведення позачергового Самміту і планує завершити ці переговори до закінчення свого головування.


При цьому необхідно враховувати, що порядок денний головування Ірландії в ЄС на протязі тижнів, що залишилися, буде вкрай напруженим: самміт ЄС-Японія, самміт ЄС-США, а також самміт ЄС-НАТО.


Переговори щодо призначення нового Президента Єврокомісії викликали серйозні, гострі розбіжності поміж Великобританією та Францією.


Франція, підтримувана ФРН, а також низкою інших країн, спочатку підтримувала кандидатуру бельгійського Прем’єра Гі Ферховштадта, який Лондоном вважається занадто федеративно налаштованим. А більшість  нових країн ЄС вважає його також політиком, що займає виразні антиамериканські позиції.


Великобританія надала формальну згоду на підтримку кандидатури комісара Єврокомісії з питань зовнішньої політики Кріса Паттена. Але ця кандидатура була неприйнятною для Франції, коли Президент Ширак заявив, що “кандидатура Паттена – це кандидатура країни, яка не входить в “зону євро”, а також не приєдналася до Шенгенської угоди”.


Враховуючи такі обставини, Гі Ферховштадт та Кріс Паттен були вимушені відмовитися від боротьби за посаду Президента Європейської Комісії.


Наприкінці робочого засідання 18 червня, згідно інформації Euobserver, виникла нова кандидатура – Прем’єра Португалії Хосе Мануель Дюрао Баррозо.


Але, кандидатура Баррозо може зустрітися з серйозною протидією з боку низки країн за організацію самміту на Азорських островах в березні минулого року. На цьому самміті Президент США Джордж Буш та його європейські союзники ухвалили рішення щодо початку військової кампанії проти Іраку.


Одночасно з цим, згідно джерел в португальському уряді та повідомлень агентства новин Lusa,  Дюрао Баросо «категорично заперечує розгляд своєї кандидатури».


Також, можливо, буде розглядатися кандидатура міністра закордонних справ Франції Мішеля Барн’єра.
 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект