НОВИНИ

11.01.2006 | Президент Ющенко у Казахстані: чого очікувати?
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

11-го січня в Астані відбулася інаугурація Президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва, за участю голів багатьох держав. Серед інших, у церемонії інаугурації Назарбаєва братиме участь і його український колега Віктор Ющенко. В Астані ж відбудуться перемовини голів української і російської держав. Чого очікувати від візиту Президента Ющенка до Казахстану?


Зазначимо, що напередодні візиту, Президент Ющенко оголосив поточний рік “Роком Казахстану в Україні” – як мовиться у повідомленні президентської прес-служби, “з метою активізації співробітництва і поглиблення взаємин між Україною і Республікою Казахстан”. Власне, і офіційна програма візиту Ющенка до Астани передбачає низку перемовин щодо активізації співпраці за різними напрямами.


Як повідомив речник Міністерства закордонних справ Василь Філіпчук:


“У рамках візиту заплановано його зустрічі з Володимиром Путіним – Президентом Російської Федерації; Президентом Афганістану – Хамідом Карзаєм, Грузії – Михаїлом Саакашвілі та іншими главами делегацій. Особлива увага буде приділена питанням активізації співпраці із цими країнами в енергетичній сфері, аерокосмічній, транспортній та інших галузях”.


Враховуючи, що 10-го січня Верховна Рада України відправила у відставку уряд Юрія Єханурова унаслідок газового конфлікту між Україною і Росією, переговори в Астані між Президентами України і Росії набувають особливої ваги. Адже український парламент визнав дії Кабінету міністрів у газовому питанні такими, що створюють загрозу національній безпеці України і що руйнують систему договірних взаємин, які забезпечували постачання в Україну природного газу. Тим часом, Віктор Ющенко і Володимир Путін поквапились оголосити газовий конфлікт вичерпаним.


Вочевидь, не обійдуться переговори Президента України з російським і казахстанським колегами і без проблематики утворення Єдиного економічного простору – адже Нурсултан Назарбаєв є палким прихильником цього міждержавного об’єднання:


“Величезний потенціал для розвитку казахстансько-українського співробітництва закладений у Єдиному економічному просторі Білорусі, Казахстану, України і Росії. Оскільки я ініціював це об’єднання, хочу тут зупинитися детальніше. Головною перевагою ЄЕП є те, що організація єднатиме чотири держави, на долю яких випадає понад дев’яносто відсотків ВВП усього СНД. Це дозволить підняти на новий рівень торгівлю між нашими державами. Це об’єднання має усі шанси стати сильною авторитетною економічною формацією, що вигідно усім нам”.


Чи поділяє оптимізм Нурсултана Назарбаєва українська сторона, буде зрозуміло після сьогоднішніх перемовин.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект