НОВИНИ

10.01.2006 | Фінни здивовані планами Австрії поновити конституцію
Джерело - EUobserver

Президент Фінляндії Тар'я Халонен здивована планами Австрії зберегти Конституцію та каже, що її австрійські колеги не спромоглися пояснити свої наміри, не дивлячись на те, що Хельсінки прийме головування в ЄС від Відня у другій половині 2006 року.

Заява пані Халонен пролунала відразу після того, як австрійський канцлер Вольванг Шюссель в понеділок сказав, що його країна, яка нині головує в ЄС, націлена поновити дебати щодо Конституційного Договору ЄС. 

Пан Шюссель твердить: "Конституція не померла. Зараз вона перебуває в середині ратифікаційного процесу. Ми планували поновити дискусії щодо документу".

В інтерв'ю іспанській газеті "El Pais" сьогодні президент Халонен сказала, що не дивлячись, що її країна тісно співпрацює з Астрією відносно порядку денного ЄС на 2006 рік, таке ствердження виглядає як сюрприз. "Для нас перерва, що була оголошена після провалів референдумів у Франції та Нідерландах все ще є важливою".

 
Фінни більше люблять Халонен, аніж ЄС

Одночасно з цим, кампанія з виборів Президента Фінляндії, що відбудуться 15 січня, увійшла в заключну стадію. Згідно соціологічних опитувань, нинішній президент користується підтримкою 54 відсотків населення та 63 % жінок країни.

Виказуючи підтримку своєму власному лідеру, фінни не схвально відносяться до Брюсселю. Якщо б референдум щодо приєднання до ЄС відбувся б зараз, цю ідею підтримали тільки 49 відсотків виборців. 

Президент Тар'я Халонен повідомила для фінської радіомовної компанії YLE, що фінни розчаровані ЄС, так як Союз не став інструментом повсякденної безпеки та забезпечення зайнятості, на яку сподівалися громадяни.

Декілька останніх опитувань свідчать, що разом з мешканцями Австрії, фінни є найбільш критично налаштованими по відношенню до ЄС.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект