НОВИНИ

10.01.2006 | Курс євро знову пішов угору
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Перший робочий тиждень нового року на світовому валютному ринку пройшов під знаком різкого зміцнення європейської грошової одиниці. Якщо минулий рік євро завершив на рівні одного долара та приблизно 18 американських центів, то наприкінці минулого тижня за нього давали вже один долар та 21 з половиною цента. Таким чином обмінний курс євро піднявся на найвищий рівень за останні три місяці.

Такий злет розпочався ще у вівторок відразу після того, як у Вашингтоні опублікували протоколи останніх засідань керівництва Федеральної резервної системи США. З них стало зрозуміло: „охоронці американської валюти” переконані, що від послідовного підвищення дисконтних ставок у США найближчим часом можна буде відмовитися. Це означає, що незабаром перестане зростати й банківський відсоток. Але саме через зростання банківського відсотка міжнародні інвестори торік і направляли до Америки свій капітал. Тепер такого стимуал більше не буде, а тому попит на долари відразу зменшився.

Додатковий привід скоротити свої доларові позиції дали міжнародним інвесторам останні дані про стан американського ринку праці. Фірми, що діють у США, продовжують створювати нові робочі місця, але в грудні цей процес дещо сповільнився. Це теж свідчить про те, що немає гострої необхідності й надалі підвищувати ставки. Якби кількість безробітних продовжувала скорочуватися дуже великими темпами, тоді це посилило б інфляційні тенденції, проти яких Центробанки й борються шляхом збільшення кредитного відсотка.
 
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект