НОВИНИ

10.01.2006 | Івченко теж звинуватив Тимошенко у зраді національних інтересів
Джерело - Українська правда

Блок Юлії Тимошенко вніс на розгляд Верховної Ради проект постанови про визнання недійсною угоди в газовій сфері між Росією та Україною.

Про це сказала лідер БЮТ Юлія Тимошенко в понеділок увечері в ефірі "5 каналу".

"Наша політична сила на завтра на засідання Верховної Ради внесла проект постанови..., який дає оцінку по-перше, цій угоді, по-друге, дає оцінку посадовим особам, які підписали цю угоду, по-третє, чітко наводить аргументи, чому ця угода є для України абсолютно недопустимою", - сказала Тимошенко.

"Ситуація не безвихідна. Тому що сьогодні достатньо тільки відійти від годівнички, від такої загальної корупційної схеми, яка носить назву РосУкрЕнерго, анулювати цю угоду, тому що вона є абсолютно юридично нікчемною, і повернутися до тих контрактних стосунків, які мала і має поки що Україна", - пояснила вона.

За словами Тимошенко угода "по-перше, має абсолютно не прогнозовану ціну на газ через декілька місяців, по-друге, передбачає введення повністю монопольного постачальника (без гарантій) на газ, це РосУкрЕнерго, і по-третє, "Нафтогаз" буде якісь активи вносити в РосУкрЕнерго, не дай Боже це нафтогазова система".

Водночас голова "Нафтогазу України" Олексій Івченко, який також брав участь у програмі в телефонному режимі, звинуватив Тимошенко в намаганні нелегально ввести посередника на постачання туркменського газу в Україну.

За його словами, в червні на посаді прем’єр-міністра вона намагалася укласти відповідний міждержавний контракт з Туркменістаном, але "Нафтогаз України" відмовився його утвердити.

"В цьому міждержавному контракті з прем’єр-міністром були забиті наступні пункти: міжнародна компанія Itera, зареєстрована в США, повинна бути посередником, тобто транзитером туркменського газу через територію Узбекистану, Казахстану і Росії до України. І Україна як держава, наступний пункт, повинна гарантувати для міжнародної компанії Itera транзит цього туркменського газу через Узбекистан, Казахстан і Росію", - сказав Івченко.

"І хочу сказати, що це було не що інше, як підстава держави Україна і зрада національних інтересів України. Тому що у України немає контракту ні з Узбекистаном, ні з Казахстаном, ні з Росією на транзит туркменського газу, тому Україна не могла брати на себе зобов'язань і гарантій для комерційної структури Itera, щоб та транзитувала газ до України", - зазначив він.

Голова "Нафтогазу" попросив Тимошенко дати відповідь на питання, чому вона намагалася ввести цього посередника, проте чіткої відповіді протягом ефіру лідер БЮТ не дала.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект