НОВИНИ

10.01.2006 | Західна преса все критикує Путіна за газову кризу
Джерело - Українська служба ВВС

Російсько-українська газова криза залишається в центрі уваги західної преси. «Газова криза вдаряє по відносинах Заходу з Росією», «Трубна хитрість, гідна радянських часів», «Репутація Росії потерпіла внаслідок газової сварки», «Україна і Росія можуть заявляти про перемогу» – це лише деякі з заголовків, які з’явилися в західних виданнях.



«Після року щораз більшого ускладнення відносин із Росією, американські та західні дипломати заявили…, що рішення президента Владіміра Путіна вимкнути природний газ в українських трубах іще глибше підірвало довіру Заходу до надійності влади Путіна та викликало сумніви щодо його спроможності головувати цього року у Групі Восьми промислових країн», – пише американське видання New York Times і додає, що хоча домовленість про ціни на газ є «кроком уперед», та «викликає занепокоєння передусім те, що заангажовано російську компанію, власники якої не відомі, щоб вона була посередником у продажу природного газу Україні».



А інша американська газета Washington Times у редакційній статті пише: «Російський президент Владімір Путін вишліфовував свої дипломатичні здібності як полковник КҐБ під час вісімдесятих років… Пан Путін виявив незбагненний рівень невдячності за незаслужену честь, яку він отримав від колег семи промислово розвинених демократій. Пообіцявши, що під час головування Росії у групі держав Групи Восьми головною темою буде енергетична безпека, пан Путін на початку 2006 року створив колосальну нестачу природного газу в Європі…» «Немає сумніву, що намагання пана Путіна майже вп’ятеро підвищити ціни на газ для України… є відповіддю на «помаранчеву революцію» 2004 року та обрання президентом Віктора Ющенка, який прагне повноцінної участі України в НАТО», – пише американська газета Washington Times і додає, що після заяв російського лідера про енергетичну безпеку та протилежних до цього жорстких дій проти України «інші лідери держав Групи Восьми можуть дивуватися, чому вони … запросили до цього демократичного клубу щораз більш недемократичного, авторитарного лідера».


Британська газета Financial Times вважає, що дії президента Путіна та російського монопольного гіганта «Ґазпрому» стосовно постачання газу Україні є «благотворним попередженням для Європейського Союзу розпочати диверсифікацію джерел постачання газу, розбудувати альтернативне постачання енергії та інтегрувати енергетичні ринки, щоб можна було легше долати нові потенційні нестачі», – пише британська ділова газета і додає «Якщо пан Путін припускав, що держави ЄС будуть звинувачувати Україну за все це безладдя, то йому зле порадили. Хоча в Брюсселі існує справжня непевність щодо бажань пана Ющенка вступити до Європейського Союзу, та водночас там існує і велика симпатія до прагнень Києва стати більш незалежним від Москви», – пише Financial Times.


А інша британська газета Independent зауважує, що після підписання домовленості між російським «Ґазпромом» та українським «Нафтогазом» найвищі урядовці ЄС заявили, що необхідно послабити газову залежність від Росії і створити спільну європейську енергетичну політику.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект