НОВИНИ

06.08.2004 | Державна Дума Росії скасувала ПДВ на експорт енергоносіїв в Україну
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Державна Дума Російської Федерації у четвер схвалила законопроект, який скасовує податок на додану вартість за нафту і газ, які експортують в Україну. Оглядачі у Росії кажуть, що це важливе геополітичне рішення. Газета "Коммерсант" вважає, що таким чином Москва платить за приєднання України до Єдиного економічного простору.
Державна Дума Російської Федерації на позачерговому пленарному засіданні проголосувала не тільки за законопроекти, пов’язані із скасуванням пільг російським громадянам. Депутати подумали і про громадян України. Державна Дума проголосувала за нульову ставку податку на додану вартість при реалізації нафти і газу в країнах СНД.


Ухвалено це відразу в трьох читаннях, так що тепер законопроект має розглянути Рада Федерації, верхня палата Федеральних зборів Росії, яка збереться на це засідання вже в неділю. А потім указ про зміни в податковому кодексі федерації підпише президент Росії Володимир Путін. Те, що це буде зроблено, звичайно ж, очевидно. Тим більше, що Володимир Путін навмисне звернув увагу на зміни в податку на додану вартість. Він зустрічався із віце-прем’єром Олександром Жуковим, і під час цієї зустрічі президент Росії спеціально запитував, наскільки втратить бюджет. Пан Жуков повідомив, що ситуація не є такою складною, що допоможе збільшення податку на видобуток енергоносіїв у Росії. І це досить серйозні гроші для російського бюджету.


Так що Жуков каже, що Росія в бюджеті нічого серйозного не втратить. А от Україна, звичайно ж, отримає. Зараз операції на постачання нафти і газу з Росії на Україну мають податок в розмірі 18 відсотків. Він відразу ж, практично, скасовується, що, звичайно, означає, що ці відсотки можуть тепер потрапити до українського бюджету.


До речі, тільки до українського, не до білоруського, бо передбачається, що для Білорусії цей податок буде скасований тільки після підписання угоди з урядом Росії щодо принципів, пов’язаних із тим, як будуть нараховуватися податки.


А з Україною ніяких проблем немає, і це знову примушує спостерігачів російській столиці підкреслювати, що зміни в законі розрахувалися саме на Україну, що вони пов’язані з домовленостями між президентом Російської Федерації і України Володимиром Путіним і Леонідом Кучмою. І, до речі, це все так чи інакше пов’язане з передвиборчою ситуацією в Україні. Як кажуть спостерігачі, Кремль бажає підтримати діючого прем’єр-міністра, кандидата від партії влади на посаду президента Віктора Януковича, який неодноразово виступав за скасування російського податку на енергоносії.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект