НОВИНИ

06.01.2006 | ЄС має винести науку з “газової суперечки” – єврокомісар з енергетики
Джерело - ProEUROPA

Єврокомісар з питань енергетики Андріс Пібалгс привітав досягнуту угоду між "Газпромом" і "Нафтогазом України", проте закликав країни ЄС винести науку з російсько-української суперечки навколо поставок газу і винайти альтернативні джерела поставок.
 
Як передає РБК, за словами представника Єврокомісії, для Росії і України було надзвичайно важливо укласти цю угоду в стислі терміни, якщо вони не хотіли втратити репутацію надійного партнера Євросоюзу.
 
А.Пібалгс також зазначив, що хоча переговори формально велися лише між "Газпромом" і "Нафтогазом України", участь в них політичних лідерів обох країн була цілком очевидна. Втім, додав єврокомісар, досягнута угода надзвичайно важлива для непростих російсько-українських відносин, оскільки свідчить про те, що сторони можуть шляхом діалогу досягати необхідних рішень. При цьому А.Пібалгс попередив, що комерційні суперечки можуть мати і політичні наслідки.
 
Європа ж, на думку А.Пібалгса, потребує більш скоординованої колективної політики у сфері безпеки поставок енергоресурсів. "Сьогодні питання безпеки енергопоставок належним чином розглядаються країнами - членами Євросоюзу лише на національному рівні, але нам необхідний ширший загальноєвропейський підхід до цих питань", - наголосив єврокомісар.
 
Він пообіцяв, що до березневого саміту ЄС Єврокомісія підготує проект нової енергетичної політики ЄС.
 Як відомо, 4 січня в Брюсселі пройшло засідання координаційної групи Євросоюзу щодо газу, до якої входять представники всіх 25 країн - членів цієї регіональної організації. За словами А.Пібалгса, експерти збиралися, щоб обговорити питання забезпечення безпеки поставок газу в Європу в середньостроковій і довгостроковій перспективі.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект