НОВИНИ

06.01.2006 | "РосУкрЕнерго" передумала монополізувати Україну
Джерело - Українська правда

Співвласник компанії "РосУкрЕнерго" Raiffeisen Investment наголошує, що вона не має монополії на продаж газу Україні.

"Україна вільна купувати природній газ з будь-якого джерела, з якого забажає", - говориться в заяві компанії, розповсюдженій у четвер.

"РосУкрЕнерго" не має монополії на продаж газу Україні. Але що "РосУкрЕнерго" має, так це контракт на постачання газу Україні на наступні п’ять років. Це не ексклюзивний контракт", - стверджує компанія.

Пояснюючи різницю в ціні між 230$, за якими Росія продає газ і 95$, за якими Україна його купує, Райффайзен наголошує, що компанія буде купувати газ з кількох джерел.

"Якась частина газу буде від "Газпрому" за ціною в 230 доларів США, але інша частина газу буде постачатись з республік Середньої Азії за значно нижчими тарифами. Це дозволяє "РосУкрЕнерго" здійснювати надійні поставки природнього газу в Україну за ціною в 95 доларів США за 1000 кубічних метрів", - сказано в заяві.

Компанія нагадує, що в той же час Україна отримає більш високі тарифи за транзит, що буде сплачений "Газпромом" готівкою за поставки російського газу через Україну на ринки Європи.

"В результаті зведення балансу між цінами за транзит газу, які отримає Україна, та вартості газу, який придбає країна за угодою з "РосУкрЕнерго", ми отримаємо зниження реальної ціни природнього газу до менш ніж $95 за тисячу кубометрів, так як кошти за транзит, які отримає "Нафтогаз Україна" від "Газпрому" будуть компенсувати ціни на газ у 2006 році", - наголошує Райффайзен.

Компанія зазначає, що вирішення газової кризи України з’явилось після того, як компанія "РосУкрЕнерго" запропонувала постачати Україні природній газ за ціною в 95 доларів США за 1000 кубічних метрів.

Як повідомлялося, у середу голова Raiffeisen Investment Вольфганг Путчек сказав, що дана угода "має доленосне значення для РосУкрЕнерго, адже відтепер компанія буде опікуватися імпортом усього природного газу до України протягом наступних п’яти років".

"РосУкрЕнерго" – спільне підприємство, яким керують "Raiffeisen Investment AG" та російський "Газпром". "Raiffeisen Investment AG" – дочірня структура "Raiffeisen Centrobank", інвестиційного банківського підрозділу "Raiffeisen Zentralbank" (RZB).

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект