НОВИНИ

05.01.2006 | Українську економіку записали в переважно не вільні
Джререло - Українська служба "Радіо свобода"

Впливова американська неурядова організація Heritage Foundation та американська ділова газета The Wall Street Journal опублікували уже дванадцятий поспіль річний звіт «Індекс економічної свободи» у світі. У дослідженні мова йде про 161 країну. Торік занепад економічних свобод був помітним лише у двох регіонах: країнах Північної Африки та Близького сходу. Україна зайняла 99 місце і зайняла дещо кращу позицію від Росії, яка опинилася на 122 місці, однак, вони входять до групи держав із позначкою «здебільшого невільних», коли йдеться про економічні свободи.



Загалом у світі ситуація з економічною свободою поліпшується, вважають експерти американської неурядової організації Heritage Foundation та американського ділового видання The Wall Street Journal. На відміну від Росії ситуація в Україні дещо поліпшилася. Наприкінці минулого року ЄС ухвалив рішення надати Україні статус країни з ринкової економікою. Також і Сполучені Штати Америки, як зазначають спостерігачі, планують надати Україні аналогічний статус. Якими отже є підстави для того, що Україна залишилася у групі держав «здебільшого невільних» коли мова йде про економічні свободи. Марк Майлс – директор Центру досліджень міжнародної торгівлі та економіки в Heritage Foundation в інтерв’ю Радіо Свобода з цього приводу сказав:
«Здається в Україні існують проблеми з відкритістю для іноземних інвестицій, існують проблеми стосовно прав власності, стосовно незалежності правосуддя. Також українська економіка є надмірно регламентована. Крім того слід згадати про високий рівень тіньової економіки. Отож йдеться про такого роду бар’єри, які відштовхують інвесторів, не дають їм починати новий бізнес, створювати робочі місця: це важко реалізувати у відсутності повноцінної правової системи та незалежного судочинства. Існує отже ситуація великої непевності, а інвестори несхильні ризикувати капіталом, коли існує можливість його втрати» - сказав Радіо Свобода Марк Майлс – директор Центру досліджень міжнародної торгівлі та економіки в Heritage Foundation.


Рейтинг 161 країни світу здійснювався на основі дослідження 50 різних показників, які охоплювали галузі торговельної політики, фіскального навантаження, владного втручання в економіку, монетарної, банківської політики, регламентування, цінотворення, заробітної платні тощо.


«Індекс економічної свободи» у світі це не практичне дослідження, це докладний теоретичний аналіз складників, які найбільше впливають на економічне зростання. Попри те, що існують численні теорії з цього питання, результат дослідження вказує однозначно, що країни із кращими показниками економічної свободи мають вищий рівень довготермінового економічного зростання та більшого добробуту – наголошують експерти з впливової американської неурядової організації Heritage Foundation та американського ділового видання The Wall Street Journal.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект