НОВИНИ

05.01.2006 | Співвласник РосУкрЕнерго думає, що він врятував Україну
Джерело - Українська правда

Голова Raiffeisen Investment Вольфганг Путчек схвалює угоду щодо постачання природного газу в Україну.

“Ми дуже раді тому, що було досягнуто угоди, яка задовольнила усі сторони. Наразі, конфлікт врегульовано”, - сказав Путчек, повідомляє прес-служба Raiffeisen.

За його словами, запобігти газовій кризі в Україні вдалося після того, як РосУкрЭнерго запропонував постачати природний газ в Україну за ціною $95 за тисячу кубометрів.

Путчек також сказав, що на згоду з пропозицією РосУкрЕнерго частково вплинув "нейтральний імідж" Raiffeisen Investments у Східній Європі.

“Це той випадок, коли наш нейтралітет прирівнюється до довіри. Довіра має велике значення для успіху будь-якої справи, і цієї зокрема”, - підкреслив Путчек.

Він також додав, що ця угода “має доленосне значення для РосУкрЕнерго, адже відтепер компанія буде опікуватися імпортом усього природного газу до України протягом наступних п’яти років”.

Путчек заявив, що РосУкрЕнерго запропонувала знижену ціну на газ, що становить $95, купуючи дешевий природний газ республік Середньої Азії, таких як Туркменістан, Узбекистан та Казахстан та змішуючи його з більш дорожчим російським газом.

До того ж, ставка тарифу на транзит за одну тисячу кубометрів газу на сто кілометрів була збільшена з $1.09 до $1.60. "Це означає, що Україна буде мати більший прибуток за рахунок транзиту газу її територією", - сказав він.

Як повідомив Путчек, завданням його компанії у спільному підприємстві з “Газпромом” буде забезпечення того, що РосУкрЕнерго діє на підставі стандартів, прийнятих у Західній Європі, та буде спостерігати за фінансовою діяльністю цієї компанії.

Він також додав, що партнери сподіваються підготувати “РосУкрЕнерго” до можливого першого відкритого розміщення акцій компанії на західній фондовій біржі.

Raiffeisen Investment AG є підрозділом банківської групи Raiffeisen Zentralbank (RZB), а також є частиною інвестиційного відділення RZB, Raiffeisen Centrobank.

Raiffeisen є співвласником РосУкрЕнерго.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект