НОВИНИ

05.01.2006 | Слідство в Польщі: чому не пішов норвезький газ?
Джерело - Українська служба ВВС

Міністр юстиції Польщі Збігнєв Зіобро повідомив про започаткування слідства у справі поставок газу до Польщі.


У Польщі віддавна чути голоси про те, що припинення урядом Лешека Міллера переговорів про поставки газу з Норвегії суперечили енергетичній безпеці країни, і що треба перевірити, чи у вирішенні цих питань не було порушено якогось закону.

Тому, після натяків прем’єра про необхідність започаткувати відповідне слідство, міністр юстиції Збігнєв Зіобро повідомив, що слідство стосуватиметься причин непідписання диверсифікаційних контрактів на поставки газу з Норвегії та Данії.

Міністр повідомив також, що прокурори займатимуться договором у справі ямальського газопроводу з Росії до Польщі, який підписав попередній віце-прем’єр Марек Поль.

Уряд правих Єжи Бузека у вересні 2000 року підписав довгостроковий контракт з норвезькими фірмами на поставки газу. Згідно з проектом, планувалося будову газопроводу по дні Балтійського Моря.

У вересні 2001 року Польське Газове і Нафтове Гірництво підписало контракт на поставки газу обсягом 74 мільярди кубометрів газу аж до 2024 року.

Після зміни уряду переговори настільки затягнулися, що норвезька фірма Штатойль заявила про відсутність умов до втілення контракту в життя.

Уряд Казімєжа Марцінкєвіча каже, що відповідальність за цю поразку несе кабмін Лешека Міллера. Тим часом сам пан Міллер рішуче відкинув ці звинувачення.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект