НОВИНИ

04.01.2006 | ЄС привітав газовий компроміс між Україною і Росією
Джерело - Korespondent.net

Європейський Союз привітав у середу, 4 січня, досягнення домовленості між Росією й Україною з газового питання.

 

Засідання координаційної групи Євросоюзу щодо газу, до якої входять представники всіх 25 країн-членів цієї регіональної організації, відкрилося сьогодні в Брюсселі.

Зустріч проводиться з ініціативи єврокомісара з енергетики Андріса Пібалгса, який скликав експертів у зв’язку з газовою проблемою між Росією й Україною.

"Ми раді, що обидві сторони задоволені досягнутою домовленістю", - заявив член Європейської комісії Андріс Пібалгс. 

Кажучи про засідання координаційної групи ЄС щодо газового питання, Пібалгс повідомив, що експерти обговорять питання забезпечення безпеки постачань газу до Європи в середньостроковій і довгостроковій перспективі.

Що стосується гіпотетичної можливості припинення постачань газу до Європи, то Пібалгс сказав, що на цей випадок необхідно створювати резервні запаси "блакитного палива", і такі запаси, за його словами, у країнах ЄС є.

"Можливість засідання координаційної групи щодо газу передбачена директивою Єврокомісії від 2004 року, і має на меті обговорення питань, пов’язаних з постачанням Європи натуральним газом", - повідомив представник Єврокомісії Амадеу Альтафаж Тардіо.

"Мова йде про те, щоб спрогнозувати всі можливі ситуації і підготуватися до них. Ми вважаємо за необхідне виробити в цьому плані на рівні експертів країн ЄС єдиний підхід, у тому числі на випадок припинення постачання газом. Це питання відповідальності, готовності до різних ситуацій", - наголосив представник Єврокомісії.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект