НОВИНИ

04.01.2006 | Середньовічні розбійники ментально близькі Володимиру Володимировичу – болгарська преса
Джерело - ProEUROPA

Енергетичні засоби Росії виявилися найважливішою, можливо, єдиною її зброєю для досягнення стратегічного впливу у регіоні.
 
Про це пише болгарська газета «Dnewnik».
 
Видання зазначає, що газова війна між Росією та Україною вже торкнулася половини Європи.
 
Також газета зауважила, що Росія відключила газ Україні якраз того дня, коли обійняла головування у «великій вісімці». І це демонструє з одного боку сильну позицію Росії в колишньому соціалістичному блоці, а з іншого – як мало Захід може зробити, аби вплинути на Росію.
 
Болгарська газета пише, що «Газпром» є монополістом, якого вважають не стільки державою у державі, скільки самою державою, і він перестає надавати субсидії країнам, які відриваються від його орбіти, і переходить до політики економічного тиску.
 
Враховуючи брак енергетичних джерел, Кремль може таким чином і поповнити свої рахунки, і отримати газотранспортні мережі тих споживачів, які не зможуть платити високі ставки ціни на газ. «Повторюється середньовічна модель, коли найсильнішими були ті, хто панував над дорогами», пише болгарська газета.
 
Як відомо, Росія головуватиме у «великій вісімці» з 1 січня по 31 грудня 2006 року. РФ вже озвучила свої пріоритети під час головування. Серед них – глобальна енергетична безпека.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект