НОВИНИ

04.01.2006 | Україна та Молдова попросили ЄС про допомогу
Джерело - За матеріалами "Української правди"

Україна і Молдова закликають Європейський Союз сприяти відновленню переговорів з Росією із залученням міжнародних експертів.

Про це говориться в спільній заяві президента України Віктора Ющенка і Молдови Володимира Вороніна у зв'язку з ситуацією в газовій сфері, про яку глави МЗС України і Молдови повідомили в листі президентові Єврокомісії Жозе Мануелю Баррозу і головуючому в ЄС федеральному канцлерові Австрії Вольфгангу Шюсселю.

Країни також закликають ЄС посприяти у встановленні прийнятного для сторін перехідного періоду щодо застосування ринкових принципів співробітництва і встановленні ціни на російський газ і тарифів на його транспортування з використанням європейських методів ціноутворення.

Україна і Молдова також просять допомоги у введенні мораторію щодо цін на газ і плати за транзит російського газу до завершення переговорів, а також забезпеченні гарантованого транзиту російського газу європейським споживачам відповідно до діючих двосторонніх документів.

Президенти повідомляють, що в перший день 2006 року російська сторона скоротила подачу газу в Україну, країни Євросоюзу і цілком припинила постачання газу в Молдову.

"Незважаючи на те, що умови постачань російського газу в Україну і Республіку Молдова принципово відрізняються один від одного, на нашу думку, за такими діями російської сторони не можна не бачити заздалегідь спланованого сценарію енергетичного тиску і шантажу, спрямованого на підрив економічного розвитку наших країн і дестабілізацію в них соціальної обстановки", - сказано в заяві.

Там підкреслюється, що поряд із забезпеченням гарантованого транзиту російського газу країнам ЄС, Україна, як дружня Молдові держава, надає їй допомогу за рахунок постачань власного газу.

"Газ, що поставляється Молдові, не є несанкціонованим відбором із транзитного обсягу, що транспортується по території України", - говориться в заяві.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект