НОВИНИ

03.01.2006 | Путін показав, як йому дорога Україна – західна преса
Джерело - ProEUROPA

Мало хто вірив, що Росія виконає погрози і відключить Україні газ того ж дня, коли Москва почне головування у «великій вісімці», одночасно декларуючи пріоритетом енергетичну безпеку. Про це пише "Financial Times".
 
Такий дражливий крок Росії, і те, що вона наважилася на нього, показує, яке значення це має для РФ, і що йдеться про більше, ніж ціна на газ.
 
У цьому зв’язку видання пригадує помаранчеву революцію, яка вирвала Україну з під впливу Москви, також газета підкреслює ключове значення України для великодержавних амбіцій російського президента Владіміра Путіна.
 
«Визначення комерційних цін на газ для України може бути карою за вивільнення з під впливу Москви і демонструє, що життя поза російським впливом може бути важким», пише газета. 


 "Financial Times" розмірковує, що відключення України від російського газу може бути карою за прозахідні прагнення президента України Віктора Ющенка. А також дії Росії можна розглядати як спробу отримати контроль над газотранспортною системою України (як відомо, Росія декларувала можливість піти на поступки у питанні ціни на газ для України в обмін на контроль над газотранспортною системою України).


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект