НОВИНИ

03.01.2006 | ЄС не бачить загрози для Європи й чекає загострення
Джерело - Українська правда

Віце-канцлер Австрії Хуберт Горбах вважає, що поки немає необхідності в термінових посередницьких зусиллях Європейського союзу в газовому протистоянні між Росією й Україною.

З 1 січня Австрія головує в ЄС.

За словами віце-канцлера, на даному етапі російські й українські керівники повинні домовитися про шляхи врегулювання суперечки, а ЄС має сенс втручатися лише у випадку загострення кризи.

Він додав, що в даний час поставки природного газу в Європу "у жодному разі не перебувають під загрозою".

Тим часом, міністр економіки Австрії Мартін Бартенштайн виступив від імені Європейського Союзу із закликом до України й Росії швидше перебороти газову суперечку.

"Я закликаю російську й українську сторону дійти згоди, яка переборола б суперечку щодо цін на газ", - говориться в заяві міністра, розповсюдженій у понеділок у Відні.

"Як пріоритетну мету, що не повинна залежати від подолання цього конфлікту, я закликаю їх забезпечити поставки газу в Західну Європу без скорочень", - сказано в заяві.

Поки Австрія як голова ЄС буде відслідковувати розвиток подій і сподівається на результати зустрічі 4 січня експертів країн ЄС у Брюсселі.

Пізніше в понеділок Бартенштайн сподівається одержати "попередню картину стану справ з поставками природного газу всьому ЄС".| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект