НОВИНИ

28.03.2018 | Ядерний реактор може стати проблемою на переговорах Трампа з Кім Чен Ином
Джерело - The New York Times

Про це пише видання The New York Times у своїй статті "Північна Корея запускає реактор. Чому це може завадити переговорам Трампа і Кіма".

"Трампу потрібно також переконати Пхеньян відмовитися від заводів, реакторів і потужностей з виробництва ядерного палива для виготовлення зброї. А в цей час супутникові знімки вказують на те, що Північна Корея розширює такого роду виробництво", - йдеться у повідомленні.

На супутникових знімках видно північнокорейський реактор, який, на думку аналітиків, запустили нещодавно. Він розміщений на території ядерного комплексу в Йонбьоні, який КНДР почала розвивати ще в 60-х роках. Сьогодні на його території площею більш ніж 7 квадратних кілометрів знаходяться сотні будівель вздовж узбережжя річки Курйон.

Водночас Північна Корея наполягає, що реактор призначений для виробництва ядерного палива для електростанцій, тобто для цивільного використання. Однак, як зазначається, новий реактор також здатен виготовляти плутоній, який можна застосувати для виготовлення ядерної зброї. До того ж, він може доповнити вже існуючі потужності центру в Йонбьоні.

Як зазначає видання, новий реактор може стати однією з головних проблем на переговорах Трампа і Кім Чен Ина, якщо метою діалогу є денуклеаризація Корейського півострова. Якщо Кім Чен Ин погодиться заморозити ядерні і ракетні випробування, він усе одно зможе накопичити достатньо ядерного палива для побудови більшого арсеналу, поки триватимуть переговори.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект