НОВИНИ

28.12.2005 | Європейське космічне агентство реалізує найбільший проект
Джерело - Українська служба ВВС

Сьогодні з космодрому Байконур було запущено перший супутник в рамках найбільшого проекту Європейського космічного агентства - створення власної глобальної навігаційні супутникові системи.



Вона називатиметься "Галілео" і коштуватиме, за оцінками, близько чотирьох мільярдів доларів.


Зараз у світі є дві незалежні навігаційні супутникові системи: одну створено у США, інша належить Росії.


Франко Боначіна - речник Європейського космічного агентства, який керує проектом, пояснює значення для Європи нової системи:


"Це важливо для Європи, якщо ви хочете відігравати незалежну роль у навігаційних супутникових системах, які ми будуємо і самі ж будемо управляти ними. Це важливо, аби ми не залежали ані від американської системи, якою керують військові США, ані від російської".


Пан Баначіна також зазначив, що європейська супутникова система є більш точною, ніж американська.


Кореспондент Бі-Бі-Сі наголошує, що новий космічний проект Європи є високо політичним, оскільки конкуруватиме з Вашингтоном, який звик домінувати в космічній галузі.


Американська та російська системи


У наш час у світі є дві незалежні навігаційні супутникові системи: одну створено у США - Global Position System-GPS (Глобальна позиційна система), другу - в колишньому СРСР (тепер належить Росії) під назвою ГЛОНАСС (Глобальна навігаційна супутникова система).


Кожна з них складається з 24 навігаційних супутників, оснащених цезієвими стандартами частоти (атомними годинниками), комп'ютером, трансиверами (приладами, налаштованими на прийом і передачу сигналів).


Цілі цих двох систем аналогічні: точне визначення координат (широти, довготи й висоти) точок на суші, морі, неподалік поверхні Землі й у найближчому космосі, а також синхронізація годинників у різних пунктах на Землі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект