НОВИНИ

10.03.2018 | Моравецький вважає, що апетити РФ не обмежаться в Україні
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це він сказав під час прес-конференції в п'ятницю у Вільнюсі за результатами переговорів з главами урядів Литви, Латвії та Естонії.

“Я пригадав моїм колегам слова президента Лєха Качинського з Тбілісі, що спочатку Грузія, потім Україна, а згодом можуть бути Польща та балтійські країни. І дійсно, без сумніву, треба бути налаштованими мирно, але одночасно не наївно, і потрібно будувати і зміцнювати трансатлантичний союз на східному фланзі, що ми активно й робимо з нашими партнерами з Литви, Латвії та Естонії”, - зазначив Моравецький.

Він повідомив, що Польща намагається стати повністю незалежною від російського “Газпрому”, не тільки збудувавши LNG-термінал у Свіноуйсцє і намагаючись ще більше розширити його переробні можливості, але й перебуває на етапі переговорів з Данією та Норвегією щодо будівництва газопроводу Baltic Pipe.

“Під час зустрічі чотирьох прем'єрів ми також нагадали про “Північний потік-2” і про те, наскільки небезпечним є цей проект для безпеки цієї частини Європи”, - підкреслив глава польського уряду.

Моравецький також наголосив на потребі поглиблення відносин з балтійськими країнами у сфері розбудови інфраструктури в енергетичній сфері.

З нагоди зустрічі прем’єрів підписано угоду про введення в дію поромної переправи між польським містом Щецін та литовською Клайпедою. Водночас між Польщею та Литвою підписано меморандум про будівництво газового інтерконетора. Польський прем’єр висловив сподівання, що прогрес в цьому питанні буде досягнуто у другій половині 2019 року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект