НОВИНИ

23.02.2018 | Росія не дала Раді Безпеки ООН ухвалити резолюцію щодо Сирії
Джерело - DW

Рада Безпеки ООН під час спеціального засідання в четвер, 22 лютого, не змогла ухвалити проект резолюції щодо Сирії, яка передбачає 30-денне припинення вогню та уможливлює доставку гуманітарної допомоги і евакуацію мирного населення, зокрема, зі Східної Гути. Ухваленню документа перешкодила Росія.

Постійний представник Росії при ООН Василь Небензя дав чітко зрозуміти, що Москва не підтримає проект поданої Швецією та Кувейтом резолюції, повідомляє агенція dpa. Він назвав низку пунктів, за якими Москва хотіла б внести зміни, але детальний зміст їх поки невідомий. Як постійний член Радбезу ООН Росія може застосувати право вето до будь-якої резолюції.

Постійний представник Франції при ООН Франсуа Делатр заявив, що його країна готова розглянути російські пропозиції. Тим часом США, які висловили схвалення проекту резолюції, назвали бачення Росією ситуації у Східній Гуті "цинічним", про що заявила представниця США в економічній і соціальній раді ООН Кейлі Каррі, повідомляє агентство "Інтерфакс".

За даними дипломатів, на яких посилається dpa, після подальших консультацій резолюція, можливо, буде проголосована в п'ятницю.

Нагадаємо, Східна Гута є останнім анклавом неподалік сирійської столиці, що перебуває під контролем повстанців, серед яких переважає ісламістська група "Джебхат ан-Нусра". Район оточено з усіх боків військами Башара Асада та підрозділами його союзників. Від авіаударів та обстрілів у Східній Гуті за останні п'ять днів, за останніми даними спостерігачів, загинули вже понад 400 цивільних.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8616. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект