НОВИНИ

15.02.2018 | Російські "Іскандери" загрожують половині європейських столиць - Грібаускайте
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це заявила президент Литви Даля Грібаускайте в інтерв'ю РАР.

“Навчання “Запад-2017” показали, що Росія готова навіть упродовж 48-ми годин розпочати атаку на лінії кордону з країнами НАТО - балтійськими країнами, Польщею і навіть в регіоні Арктики. Крім того, на минулому тижні в Калінінградській області на постійній основі розміщено ракети “Іскандер”. Це показує, що виклики для безпеки є навіть більшими, ніж у 2014 році”, - заявила Грібаускайте, додавши, що загроза стосується половини європейських столиць.

Тому, як підкреслила президент Литви, необхідними є подальші рішення щодо реформування НАТО влітку цього року на саміті Альянсу у напрямку зміцнення східного флангу.

Грібаускайте зауважила, що Литва є об’єктом “своєрідної безпосередньої атаки” з боку РФ, що подекуди можна прирівняти до “воєнної ситуації”.

“Ми є свідками кібератак, у самій лише Литві ми мали торік 50 тисяч кібератак. Ми є свідками інформаційних атак, втручання у нашу політику, деякого впливу на наші медійні групи. Тому з цієї точки зору ми дуже сильно відчуваємо, що у нетрадиційній сфері ми вже перебуваємо у стані серйозної конфронтації між східним флангом НАТО і Росією”, - констатувала Грібаускайте.

Вона зауважила, що безпосередня воєнна загроза з боку Росії зараз не є дуже реальною, але “через непередбачуваність цієї країни краще нічого не відкидати, а бути готовими до усього”.

“Береться до уваги те, що Росія робить, а не те, що говорить. Приклад “Іскандерів” дуже добре показує, що ми маємо бути готовими до всього, маємо бути готовими до оборони”, - наголосила Грібаускайте.

Литовський лідер навела приклад, що зараз на східному фланзі НАТО і західних регіонах РФ на одного солдата Альянсу припадає 10 російських солдатів.

“А тому побоювання щодо однієї тисячі солдатів НАТО в Литві чи трохи більше - у Польщі, і загалом чотирьох тисяч солдатів в усьому регіоні, цей аргумент (Росії) не спрацьовує”, - наголосила Грібаускайте.

Дії НАТО на східному фланзі вона назвала відлякуванням Росії, оскільки в Литві навіть немає оборонних сил.

“Пояснення (Росією) необхідності “Іскандерів” і залякування половини Європи тим, що в Литві є тисяча солдатів чи три-чотири в балтійських країнах і Польщі, є несерйозним аргументом”, - констатувала литовський лідер.

За її словами, справжнім наміром Москви є демонстрація сиди і агресивна поведінка.

“Однак після анексії Криму такі дії вже не є несподіваними. Тому ми повинні бути готовими та дуже серйозно інвестуємо в нашу оборону”, - зазначила Грібаускайте.

Вона нагадала, що Литва створила сили швидкого реагування, інвестує 2% від ВВП в оборону, модернізує армію.

Розміщення Росією “Іскандерів” в Калінінградській області, на думку Грібаускайте, є хорошим аргументом, щоб схилити НАТО до подальших “швидких і глибоких реформ”.

Вона зазначила, що Литва пропонує НАТО підготувати стратегію зміцнення (reinforcement strategies), оборонні плани для країн Балтії та Польщі. На її переконання, НАТО має швидше приймати рішення, реформувати систему управління Альянсу та більше концентрувати зусилля на регіоні східної Європи.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект